Tanem Sivar röportajda İstanbul’u anlattı

Tam bir şehir tutkunu  olan Tanem Sivar, İstanbul Life dergisi için İstanbul’un semtlerini anlattı…

Ekranda ‘İki Kahve Arası’ programıyla şehrin her köşesinden haberler veren Tanem Sivar, bu ara İstanbul konusunda bilgi alacağınız en iyi isimlerden. Rumelihisarı’nda İstanbul Life dergisi için objektiflere poz veren Sivar, kendi İstanbul’unu anlattı:

BEYOĞLU
Benim için İstanbul hatta Türkiye demek… Herkes ve her şey var Beyoğlu’nda. Yeni ile eski, modern ile klasik… Tarihin, kültürün tüm izlerini her köşesinde yaşatır burası. O uyumsuzlukların büyüleyici bir yanı var. İstiklal Caddesi’nde hayat 24 saat devam ediyor. Sergi, tiyatro ve sinema burada izlenir, şehrin kalbi burada atar.

KADIKÖY
Özellikle babaannem ve dedemin Moda’da yaşaması ve çocukluğumun oranın parklarında ve sahilinde geçmesinden dolayı benim için ayrı bir yeri var. Konservatuvar ve öğrenci nüfusunun verdiği güzel enerjinin tüm sokaklara ve mekanlara sinmesi de ayrı bir güzel.

KARAKÖY
İstanbul Modern ve ardından Karabatak’ın açılmasıyla inanılmaz bir değişim yaşadı Karaköy. Çok zevkli, farklı ve yaratıcı mekanlara ev sahipliği yapıyor.

SULTANAHMET
Büyüleyici ve mistik. Benim için asla sadece turistlerin gezdiği bir yer olmadı. Sultanahmet Meydanı ve     Yerebatan Sarnıcı, büyüleyici     güzellikte.

BEBEK
Farklı bir ruhu var. Mahalle havasının hala yaşandığı, müdavimlerinin tercihleri dışında, farklı güzellikleri keşfedilmesi gereken bir yer.

 KUZGUNCUK
İstanbul’da en sevdiğim ve sürekli keşfetmekten müthiş zevk aldığım bir semt. Yaşayanları, esnafı ve kültürel dokusu ile şehrin en özel ve en güzel adresleri burada.

 ÇENGELKÖY
Çengelköy gerçekten ruhu olan bir semt. Çoğunlukta olan Karadenizli nüfusun, semte yaydığı sıcaklık ve samimiyeti fark etmemek imkansız. Balıkçıları, köftecisi, fırını ve börekçileri ile açken tehlikeli olabilecek bir semtimiz ayrıca.

CADDEBOSTAN

Çocukluğumun geçtiği semt. Erenköy’de büyüdüm, Göztepe’de okudum ve Caddebostan’dan geçerek yürüdüm yıllarca. Önce ailem, sonra okul arkadaşlarım ile sayısız güzel anılarımın olduğu bir yer.

MECİDİYEKÖY

Trafik, kargaşa ve kurumsal bürokratik detayları çağrıştırıyor bana hep!

TANEM SiVAR’IN EN’LERi

* En lez­zet­li po­ğa­ça ne­re­de ye­nir?
– Ga­la­ta/Ahes­te.
* En gü­zel de­di­ko­du me­ka­nı ne­re­de?
– Ken­di ka­fan­da.
* En iyi spor ne­re­de ya­pı­lır?
– Fit­work be­nim vaz­ge­çil­mez spor me­ka­nım ve Maç­ka Par­kı.
* En ca­na ya­kın so­kak hay­van­la­rı  ne­re­de ya­şar?
– Ni­şan­ta­şı so­kak­la­rın­da şı­mar­tı­lan ve do­la­yı­sıy­la sev­gi do­lu ke­di ve ke­di­cik­ler…
* Hu­zur bul­du­ğu­nuz so­kak ne­re­si?
– Kuz­gun­cuk.
* En ra­hat ti­yat­ro oyu­nu ne­re­de iz­le­nir?
– Oyun iyi ol­duk­tan son­ra her yer­de.
* En ke­yif­li İs­tan­bul ve­sa­iti han­gi­si?
– Va­pur ve Bo­ğaz hat­tın­da­ki ufak mo­tor­lar.

Yazının tamamı İstanbul Life dergisinde.

Bir önceki yazımız olan Ali Ağaoğlu'nun Kuruçeşme'deki köşkü başlıklı makalemizde Alem, Ali Ağaoğlu ve Ali Ağaoğlu'nun evi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *