Taksici Başbakan herkesi kandırmış

Halkın nabzını tutmak için bir günlüğüne taksi şoförlüğü yapan Norveç Başbakanı Jens Stoltenberg’in müşterilerin bir kısmına para ödediği ortaya çıktı. 14 müşteriden beşine 65’er euro ödenmiş.

Norveç Başbakanı Jens Stoltenberg’in geçtiğimiz haziran ayında şoförlük yaptığı taksiye binen müşterilerin bir kısmına önceden ödeme yapıldığı ortaya çıktı. Seçim kampanyası için yapılan videoya ‘müşterileri’ ayarlayan reklam şirketi beş kişiye ödeme yapıldığını açıkladı. Taksiye binen 14 müşteriden sadece 5’ine ödeme yapıldığını söyleyen ajans sahibi Kjetil Try vakit darlığı nedeniyle video için kişi ayarlandığını söyledi. Try kişi başı 65 euro ödeme yapıldığını dile getirdi. Ajans sahibinin iddiasına göre ödeme yapılan kişilere Norveç Başbakanı’nın taksisine binecekleri söylenmedi. Sadece seçim kampanyası için bir video çekileceği belirtildi. Stoltenberg’in liderliğini yaptığı İşçi Partisi de Try’ın açıklamalarını doğruladı.

İnternet fenomeni
Başbakan’ın taksici olup halkın dertlerini dinlediği video internet fenomeni olmuştu. Önümüzdeki 9 Eylül tarihinde yapılacak seçimlerden kısa süre önce internet ortamına dağıtılan video yine de Stoltenberg’in partisinin oy oranında artışa sebep olmadı. Parti son anketlere göre seçimleri kaybetme riskiyle karşı karşıya bulunuyor. Bir gün boyunca Oslo sokaklarında taksicilik yaparak halkın nabzını tutan Norveç Başbakanı, yolcular kim olduğunu anlayıncaya kadar da kimliğini açıklamamıştı. Stoltenberg, taksiye binen müşterilere hükümet hakkındaki düşüncelerini ve Norveç için neler istediklerini sormuştu.

Bir önceki yazımız olan CHP'li doğdum CHP'li öleceğim - Aziz Kocaoğlu başlıklı makalemizde Ak Parti, araf ve Aziz Kocaoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *