TÜDER Başkanına hırsızlık şoku

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Başkanı Aydın Ağaoğlu, 24 Eylül’de saat 19.00 sıralarında poğaça almak için arabasını Ataşehir Atatürk Bulvarı üzerinde park etti. İçinde bilgisayarı ve cüzdanı bulunan çantayı arabasının yan koltuğunun altına bıraktı. Pastaneden 5 dakika sonra dönen Ağaoğlu, çantasını bıraktığı yerde buldu. Ancak çantayı açtığında bilgisayarı yoktu, cüzdanı ise içindeydi. Bilgisayarı şirkette unuttuğunu düşünen Ağaoğlu, yoluna devam etti. Ertesi gün şirkete giden Ağaoğlu bilgisayarının şirkette de bulunmaması üzerine cüzdanındaki bir miktar parasının da olmadığını fark etti. Hırsızlık olayını böylece fark eden Ağaoğlu hemen polise başvurdu.

‘İçinde evraklar vardı’
Polis merkezinde MOBESE kameralarını izleyen Ağaoğlu, şoke oldu. Çünkü arabadan inen Ağaoğlu’nun yanından geçen hırsız, fark ettirmeden araçtan dizüstü bilgisayarı alıyordu. Arabasının kilidinin de zorlanmadığını söyleyen Ağaoğlu, şöyle konuştu:
“MOBESE görüntülerini incelediğimde hırsızın jammer sinyal kesiciyle aracımı kilitlememi önlediğini anladım. Burada dikkat edilecek husus cüzdanın içinden alınan sadece 700 lira. Onun haricinde cüzdanımda 2 bin liranın üzerinde param vardı, onu almamışlar, limiti yüksek kredi kartlarıma da dokunulmamış. Hırsızlık olayının dışında farklı bir amacın olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarımın içinde ise mağdur olan tüketicilerin haklarını aradığım evraklarım vardı.”

‘76 milyon insan mağdur’
Maddi kaybınının olmadığını söyleyen Ağaoğlu, “76 milyon insan mağdur oldu. Onların hakkını nasıl arayacağım? Bana bilgisayarımı getiren kişiye içindeki evraklarımı aldıktan sonra bilgisayarı şarj aletiyle birlikte hediye edeceğim. İçişleri Bakanlığı’nın da bu olaya el atmasını istiyorum” dedi.

Ağaoğlu: Basit hırsızlık değil!

Çalınan bilgisayarında birçok Yargıtay kararı ve önemli belgeler olduğunu söyleyen Başkan Ağaoğlu, “Basit bir hırsızlık değil, bunun arkasında ciddi bir plan var” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Berkin Elvan için 'kayıt' kampanyası başlıklı makalemizde Berkin Elvan, Berkin Elvan kimdir ve Berkin Elvan'a ne oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *