Sultanlar start alıyor

Almanya ile İsviçre’nin düzenlediği 28. Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası bugün başlayacak. A Grubu’nda ilk iki sırayı almak için mücadele edecek olan A Milli Takımımız, ilk sınavını TSİ 21.00’de Hollanda önünde verecek

Almanya ile İsviçre’nin ortaklaşa düzenlediği 28. Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası bugün start alıyor. A Grubu’nda Hollanda, İspanya, Almanya ile eşleşen Filenin Sultanları bugün ilk maçını TSİ 21.00’de Hollanda ile yapacak.
Turnuvanın ilk turunda 16 takım, 4 grupta kendilerine ilk üçte yer bulabilmek için mücadele edecek. İkinci turda A-C ile B-D gruplarından gelenler çapraz olarak eşleşecek ve çeyrek final bileti arayacak.
Şampiyonaya ev sahipliği yapan ülkelerden biri olan ve A Grubu’ndaki rakiplerimizden Almanya’nın alıştırıcısı, aynı zamanda ülkemizde Vakıfbank takımının da antrenörü olan ve çalıştırdığı takımın yıldızı Bahar Toksoy ile nişanlanan İtalyan Giovanni Giudetti bu duygusal bağlara rağmen, Panzerlerin starları Kozuch ve Fürst ile şampiyon olmak isteyecektir.

Avrupa Bayanlar Şampiyonası’nda Rusya 17 kez birinciliğe adını yazdıran ülke oldu. Türkiye ise Avrupa Şampiyonası’nda; 2003 yılında Ankara’da 2., 2011 İtalya/Sırbistan-Belgrat’ta 3., 2009 Polonya-Katowice’de 5., 2005 Hırvatistan-Pula’da 6. sırada yer bulmuştu. Finalleri 13-14 Eylül tarihinde Berlin’de Max-Schmeling Salonu’nda yapılacak şampiyonada favoriler Almanya, İtalya, Rusya, Sırbistan, Polonya, Bulgaristan ve Türkiye olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kıyasıya mücadele başladı başlıklı makalemizde Engel Atlama Balkan Şampiyonası, Kemer Country Golf Club ve Mert Alıcıoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *