Bir skandal karar daha!

Eskişehir’de 2 Haziran’da bir bölümü polis eli sopalı kişilerce dövülen Ali İsmail Korkmaz, başına aldığı darbelerin ardından önce Anadolu Üniversitesi Hastanesi’ne, buradan da Yunus Emre Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne gitti. Korkmaz, burada kendisini muayene eden Dr. Hasan Gülcü tarafından evine gönderildi. Hastanede görevli polisler de adli vaka olmasına rağmen Korkmaz’ın ifadesini almadı. Ertesi gün konuşma güçlüğü çekerek rahatsızlanması üzerine Eskişehir Devlet Hastanesine gittiğinde beyin kanaması geçirdiği anlaşılan Korkmaz, yoğun bakıma alındı. Korkmaz, 10 Temmuz’da hayatını kaybetti.

ALİ İSMAİL KORKMAZ’IN SON ANLARI (tıklayın)

Gerek yokmuş
Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, Dr. Gülcü ile hastane polisi Vedat Esen hakkında soruşturma yürütebilmek için hastanenin bağlı olduğu Tepebaşı Kaymakamlığı’na başvurdu. Ancak Kaymakamlık, 31 Temmuz’da verdiği kararla doktor ve polisle ilgili soruşturma izni vermeme kararı aldı. Bu karara karşı Savcı Yunus Abdullah Tokgöz, her iki kamu görevlisi için ayrı ayrı Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz etti.
Tokgöz’ün Dr. Gülcü ile ilgili itirazında ise ayrıntılı hukuksal açıklama yapılmaması ve “İsnat edilen suç unsurlarının oluşup oluşmadığı ve delillerin takdir edilmesinin yargısal mercilerce soruşturulması gerekmesi nedeniyle kararın yerinde değildir.
Cumhuriyet Başasvcılığımızca yürütülecek soruşturma sonucu Adli Tıp Kurumu’ndan temin edilebilecek ayrıntılı rapor ile şüphelinin üzerine atılı suçun unsurlarının oluşup oluşmadığı tespit edilebilecektir” ifadeleriyle yetinilmesi dikkat çekti.

‘Yasaya aykırı’
Ayrıca savcılığın itirazının sonuç bölümünde Dr. Gülcü yerine yanlışlıkla polis memuru Esen’in adı yazılarak soruşturma izni vermeme kararının kaldırılması istendi. Savcı Tokgöz, polis memuru ile ilgili itirazında ise soruşturma izni verilmemesi kararının neden hukuka aykırı olduğuna ilişkin ayrıntılı bir açıklama yapılmadı ve sadece “kararın usul ve yasaya uygun olmadığı, ancak savcılıkça yürütülecek soruşturma sonucu şüphelinin üzerine atılı suçun ve suç unsurlarının tespit edilebileceği” belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Padişahın sütkardeşine 5 milyonluk restorasyon başlıklı makalemizde 2. selim, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve afifa hatun hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *