Sofar Sounds nedir? Sofar adı nerden geliyor?

Sofar Sounds 2009’da Londra’da başlayıp New York’a ve oradan 40’ı aşkın şehre yayılan bir müzik projesi Geçtiğimiz günlerde sosyal hesaplarından yaptıkları duyuruyla,konserlerin gerçekleştiği şehirlerin arasına İstanbul’u da eklediklerini takipçilerine müjdelediler.

Sofar adı nerden geliyor?

Açılımı “Songs From A Room” olan Sofar, adı üzerinde, dinleyicinin evine kadar giren bir proje. Konserler her ay belirlenen,”gelin benim evimde de tıngırdatın” diyen gönüllülerin evlerinde gerçekleştiriliyor. Tabii bu gönüllülerden komşularının rızalarını da almaları isteniyor.

Sofar’ın olmazsa olmaz kuralları

Konserlerin evinizde gerçekleştirilmesini isterseniz, evinizin ve çevresinin konsere uygun olması bekleniyor. Konser esnasında yemek yenmemesi, telefonla konuşulmaması hatta evin içinde gezilmemesi gibi ricalarda bulunan Sofar, dinleyicinin “müzik için müzik” ruhunu yaşatmasını hedefliyor.


Sofar Sounds Paris – Lilimarche – Aime Moi Bien

Sofar Sounds konserlerine nasıl katılabilirim?

Konserlere dinleyici olarak katılım için Sofar’ın internet sitesi olan: sofarsounds.com’a mail yoluyla üye olmak gerekiyor. Daha sonra heyecanlı bekleme evresine geçiliyor. Her ay sosyal hesaplar üzerinden yapılan duyurularla konserlerin şehri ve tarihi belirlenirken, konserlerden bir gün önce de üye olana kişilere, kimin nerede çalacağı maille bildiriliyor. Gerçekleştirilen konserler, Sofar Sounds ekibi tarafından kayıt altına alınıp video ve fotoğraflar Youtube, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden takipçilerle paylaşılıyor. Ayrıca Sofar Sounds’un kendi sayfasının yanı sıra, kişilerin bulundukları şehirdeki konser güncellemelerine daha kolay ulaşımının sağlanması için farklı sosyal hesaplar da bulunuyor.

Sofar Sounds ücretli mi? İlk Sofar Sounds konseri ne zaman?

Gizli işler çevriliyormuş hissi yaratan bu pop-up konserler zinciri, popüler Mekanlardan sıkılan, mekan mekan gezip aradığını bulamayan müzik severler için epey heyecan uyandıracak gibi görünüyor. Katılımın ücretsiz olduğu konserlerin ilkinin tarihi ise geçtiğimiz günlerde Sofar İstanbul’un sosyal hesaplarından duyuruldu. 7 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan ilk konser için kapasitenin kaç kişilik olduğu belli olmadığından, şimdiden Sofar’a mail atıp yer ayırtmakta fayda var gibi görünüyor.

Sofar Sounds konserlerinin İstanbul’a nasıl geldiğini öğrenmek istiyorsanız İstanbul’da Sofar konserleri yazımızı okuyabilirsiniz.


Sofar Sounds Londra – Reeps One

Bir önceki yazımız olan Pamela Spence nerelerde, ne iş yapıyor? başlıklı makalemizde Pamela, Pamela Spence ve röportaj hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *