Sketchup programıyla kendi şehrini kurdu

Teknolojiye 4 yaşından itibaren meraklı olan ve evde kendi tasarımlarını yapan biri olarak, size Sketchup’la nasıl tanıştığımı anlatacağım. Bu yıl açılan teknoloji konseptli okulumuz, Intel katına sahip olduğundan yenilikçi teknolojileri de yakından takip edebiliyoruz. Okulun ilk günü bu katta bir gezintiye çıkmıştık ve gördüğümüz şeyler büyük teknoloji marketlerinde bile göremeyeceğimiz türden yeni veya ileride yaygınlaşacak ürünlerdi. Aynı gün seçmeli dersimiz vardı, ben de bilgisayar dersini seçtim. Öğretmenimle tanıştıktan sonra, yıl boyunca yapacağımız etkinlikler anlatıldı. İlk önce kullanacağımız program olan Sketchup ile ilgili bilgileri öğrendik ve çalışmaya başladık.
İlk işimi kaptım
Günlük hayatta kullanılan ama yamuk simetrilere sahip olan ürünleri kendi tekniklerimle daha çabuk çizebildiğimi fark ettim ve büyük tasarımlar yapmaya başladım. Şu anda kendi şehrimi oluşturdum denilebilir. Tabii bunları yaparken çok fazla zaman geçirdiğim için babam da neler yaptığımı merak ediyordu. İlerleyen zamanda Sketchup’un yeni eklentileri olduğunu fark ettim ve oyun tasarımları yapmaya başladım.
Babam yaptıklarımı gördükten sonra kendi şirketlerindeki bazı işlere yardım etmemi istedi. Ben de onlara uygun tasarımlar yaparak başladım. Bulduğum yeni eklentilerle de çok güzel ürünler ortaya çıkardım. Babam bana bir araba firmasıyla ilgili iş verdi, bende işi hemen kabul ettim. Beklenen projeyi piyasadaki fiyattan yüzde 70 daha ucuz ve istedikleri gibi değiştirme imkanıyla sundum ve şu anda bu işle uğraşıyorum. Bu benim ilk resmi işim. İleride belki de sadece bunun üzerinden para kazanacağım. Bana bu fırsatı sunan Ayşenur öğretmenime ve okuluma teşekkür ediyorum.
(ALPER UTKU CEYLAN – Tuzla Doğa Koleji 9. sınıf)

Bir önceki yazımız olan Okul seçerken aileler, nelere dikkat etmeli? başlıklı makalemizde okul seçimi ve okul seçmek hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *