Sistem tavsiyeleri – Eylül 2013

Eylül ayında işlemci, anakart ve ekran kartı tarafında herhangi bir değişiklik yok. AMD’nin merakla beklediğimiz 9XXX serisi ekran kartlarının çıkmasına, hala az bir süre kaldı. Geçen aylarda satılmaya başlanan Z87 yongasetli modellerini Haziran ayından itibaren oyun sistemlerine zaten dahil etmiştik. Bu ay farklı olarak; tablet önerilerinde küçük bir revize var. Ancak sistem önerilerimiz tüm hızıyla devam ediyor.

Satın alma aşamasında sistemleri kategorilere ayırıyoruz. Başlıklar: oyun, render, ofis, HTPC (çokluortam) ve dizüstü sistemler. İlave olarak son dönemlerde popülaritesi artan tabletleri de konuya dahil ettik.

Listelerde yer almayan marka ve modelleri “tavsiye etmiyoruz” anlamını çıkartmayın, istediğiniz herhangi bir bileşeni, sistemin genel mantığını fazla zedelemeden benzer bir marka/modelle değiştirebilirsiniz.

 Düşük çözünürlük ve düşük detay kalitesi ile tüm oyunların rahatlıkla oynanabildiği bu sistemler, kısıtlı bütçe sahibi kullanıcıları hedefliyor.

Giriş seviyesinde “oyunu açmakla”, “keyif alarak oynama” arasındaki farkı ekran kartı belirler. Bu sistemde işlemciden, kasadan yada anakarttan fedakarlık edebilirsiniz, ama  elinizden geldiği kadar ekran kartına yüklenin. Giriş, orta ve üst seviyede güncel 3GHz’lik bir işlemci işinizi rahatlıkla görecektir. Bellek fiyatları geçmiş yıllara oranla hayli düşük olduğu için, 1600MHz’lik 4GB modülleri alt sınır olarak kabul ediyoruz. Aşağıdaki sistemi, yakın bir gelecekte ekran kartı terfisiyle bir üst sınıf olarak kullanabilirsiniz.

Henüz fiyatları yüksek olduğu için giriş seviyesi sistemlerde Haswell işlemciler ve 7 serisi yongasetli anakartları önermiyoruz.

Giriş Seviyesi Oyun Sistemleri

İşlemci

Intel Core i3-3220

AMD FX-4100

 Anakart

MSI B75MA-P45

ASUS M5A78L-M

 Ekran Kartı

MSI GTX 650

ASUS HD 7770 DIRECTCU

Ortak Bileşenler

 Bellek

GSKILL 4GB VALUE 1600MHz

 Sabit Sürücü

Seagate Barracuda 500GB 7200RPM

 Ses kartı

Tümleşik

 Hoparlör

Yok

 Monitör

Philips 226V4LAB/00

 Klavye/Fare

A4 TECH KL 4020D kablolu set

 Kasa

Cooler Master CMP-350

 Güç Kaynağı

Kasaya dahil 350 watt

 Toplam

611$ + KDV

616$ + KDV

 (Teknopat)

Bir önceki yazımız olan Aimersoft Video Converter Ultimate - Resimli anlatım başlıklı makalemizde Aimersoft, Aimersoft Video Converter Ultimate ve Aimersoft Video Converter Ultimate - Resimli anlatım hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *