Sinem Kobal Gönül İşleri’ni anlattı

Sinem Kobal: “Hayalperest biri değilim, ayaklarım yere basar ama hayal kurmaktan da vazgeçmem. Umarım hayatımın sonuna kadar bu mesleği yapabilirim”

Çok küçük yaşta oyunculuk kariyerine başlayan ve en az bir jenerasyonun hafızasında ‘Selena’ olarak yer edinen Sinem Kobal, adeta hayran kitlesiyle beraber büyüdü ve tüm Türkiye’nin tanıdığı bir isim haline geldi.
Pek çok dizi ve filmin ardından bu ay Star TV’de yayına girecek ‘Gönül İşleri’ adlı dizide Bennu Yıldırımlar ve Selma Ergeç’le başrolü paylaşacak olan oyuncu, Instyle dergisinin eylül sayısı için objektif karşısına geçti.

Birkaç gün önce doğum gününüzdü. Nasıl geçti?
Güzeldi. Dostlarım sürpriz yaptı. İlkokul, ortaokul, lise günlerinden bugüne taşıdığım arkadaşlarımla senelerdir doğum günlerimizde birbirimize sürprizler yapıyoruz. Mutlaka bir şeyler yaparlar diye bekliyordum; gerçekten çok güzel geçti.

O kadar eski dostluklarınız devam ediyor yani?
O konuda şanslı olduğumu hissediyorum çünkü birçok arkadaşınız olabiliyor ama insan zor dost buluyor. Çok fazla insan almam hayatıma, az ve özdür, bende yerleri ayrıdır. Bir ömür boyu kalsınlar inşallah hayatımda.

KENDİMİ İZLEMEYİ SEVMEM

İlk sete gittiğiniz günü hatırlıyor musunuz?
İlk seçmelere gittiğim zamanı hatırlıyorum. 100 kadar kız vardı. Elime bir senaryo verdiler, heyecanla onu ezberledim; karşımda Haldun Dormen, Kenan Işık oturuyor. Ben daha 13 yaşındayım. Dışarıdayken herkese, ‘Ne yapıyorsunuz içeride?’ diye sorduğumu ve herkesin kafasını çevirdiğini hatırlıyorum. Çoğu benden büyüktü. Seçilmeyi beklemiyordum açıkçası. Üç audition’dan geçtikten sonra seçildim. İlk zamanlar her şey oyun gibiydi. Çok farkında olduğum söylenemez. Ondan sonra da hayatımın yönü değişti.

Televizyonda eski dizilerinizin tekrarlarına rastlıyor musunuz?
Evet. ‘Dadı’ya, ‘Lise Defteri’ne, ‘Okul’ filmine, ‘Selena’ya rastlıyorum. Güzel geliyor. O yıllara geri götürüyor beni. Kendimdeki değişimleri görüyorum, ne kadar tecrübesiz olduğumu, heyecanımı. Ama öyle çok fazla kendimi izlemeyi seven biri değilim. Sadece ne yaptığımı görmek açısından izliyorum.

‘GÖNÜL iŞLERi’NDEN ÇOK ETKiLENDiM

Yeni diziniz yakında başlıyor. Üç kız kardeşin hikayesi olacak değil mi?
Evet. Birçok senaryo okudum ama ‘Gönül İşleri’ beni çok etkiledi ve içine aldı. Üç kız kardeş de birbirinden farklı. Anneleri küçük yaştayken onları terk etmiş, babalarıyla yaşıyorlar. Hayata tutunma hikayeleri. Acıklı, komik. Ben çok keyif aldım. Umarım seyirci de aynı şeyi düşünür.

Sizin aslında bir erkek kardeşiniz var değil mi?
Evet. Ama kız arkadaşlarım sayesinde kız kardeş hissiyatını biliyorum diyebilirim. Oyunculukta hep olmadığımız bir şeylere hayat veriyoruz; o da bana güzel bir yolculuk yaşatıyor, farklı bir pencere açıyor. Üç kız kardeş olmak, annenin olmaması… Çocukluğundan beri hiç annesini görmemiş Sevda. Benim için farklı bir dünya onunki. Beraber güzel bir bağ kurduk.

ARTIK KENDiME YÖNELDiM

Daha çok yeni ama yine de nasıl bir set sizinki?
Ben çok mutluyum. Türkan Derya ile çalışacak olmak çok heyecan verici. Aynı şekilde Selma (Ergeç) ve Bennu (Yıldırımlar) ile beraber olmak da beni çok mutlu ediyor. Zaten TMC imzası olması da ayrı bir güven veriyor. Daha önce hiç canlandırmadığım bir karakter aslında, biraz sürpriz olacak.

Bu yoğunluk arasında tatil yapma fırsatı bulabildiniz mi?
Benim için enteresan bir seneydi aslında. Teyzemi kaybettikten sonra hayata biraz daha değerek yaşamaya başladım, daha farklı bir uyanış içerisinde oldum, daha fazla kendime yöneldim. E tabii ki biraz da dinlendim.

Bu süreç devam ediyor mu?
Evet. Hayat ne getiriyorsa onun içerisinde olmayı, akışta olmayı deneyimliyorum. Bazı şeylere daha doğru ve objektif baktığımı hissediyorum. Henüz çok gencim ve öğrenecek de pek çok şeyim var. O yüzden çok büyük cümleler kurmayı ve kendimi anlatmayı sevmiyorum, çünkü daha hala hayatı tecrübe ediyorum; durup bir şeyleri izliyorum.
Daha az konuşup daha çok dinliyorum. Öğrenmek ve kendimi geliştirmek adına yapıyorum bunu. Hayatı önemsiyorum ama çok da ciddiye almıyorum.

Bir önceki yazımız olan Volkan Demirel'in olayları başlıklı makalemizde fenerbahçe, galatasaray ve melo hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

2 Responses

  1. October 1, 2014

    […] Sinem Kobal Gönül İşleri’ni anlattı […]

  2. December 28, 2014

    […]  Sinem Kobal Gönül İşleri’ni anlattı […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *