Sinan Özen Babamın Şarkıları ve İnce Saz’ı anlattı

Sinan Özen: “Şöhret olmak çok kolay, kalıcı ve saygın olmak zor. 25 yıldır bu piyasadayım; yorulmadım diyemem ama geriye dönüp baktığım zaman güzel işler bırakmışım…”

Müzik kariyerinde 25’inci yılını yaşayan Sinan Özen, 17’nci albümü ‘Babamın Şarkıları ve İnce Saz’la müzikseverlerle buluştu. Bu albümde babasının sevdiği şarkıları okuyan Özen, Hafta Sonu dergisine albümünden müzik piyasasına ve evlilik yolunda ilerleyen ilişkisine kadar birçok özel açıklama yaptı. İşte Özen’in anlattıkları…

25’inci sanat yılınızı kutluyorsunuz. İsim yapmak ve onun kalıcılığını sağlamak zor olsa gerek…“Gemiyi limana yanaştırayım da ne olursa olsun” zihniyetinden yola çıkmayarak, sadece müzik yaparak yolculuğa çıktık. Bir albümden diğerine geçerken, “Eyvah, şimdi ortalarda görünmüyorum” diye çok kaygı duymadım. Kendimi sadece üretmeye kanalize ettim. Şöhret olmak çok kolay, kalıcı ve saygın olmak çok zor. Ben ikincisini başardım. Saygın olmak adına her şey mübahtır da demedim. 25 yıldır bu piyasadayım, yorulmadım diyemem ama geriye dönüp baktığım zaman ardımda güzel işler bırakmışım.

DEĞİŞİME AYAK UYDURDUM

Dönüm noktası diyebileceğiniz anlar nelerdi?
Benim her albümüm kendi içerisinde bir dönüm noktası oldu. Çünkü her dönem kendimi yenilemeye çalıştım. Kalıcılığımın en büyük nedenlerinden biri, değişime ayak uydurmam. Haber olmak için soyunmuyorum; göz önünde olayım diye de delirmiyorum.

Geriye dönüp baktığınızda kırgınlıklarınız, küskünlükleriniz var mı?
İçimi acıtanlar yok değil. Yüzüme gülüp, arkamdan kuyumu kazmaya çalışan insanlar oldu. Dünyada Allah’ın bir adaleti var. Ne yaparsanız emin olun karşınıza çıkar ki çıktığını da görmüşümdür. Felsefem şu; sevilmek
istiyorsan, önce sen sevmeyi bil.

BENİ KATEGORİZE EDEMEZLER

Yaptığınız müzik zaman içerisinde hep farklılaşmış. Bazen fantezi, bazen arabesk… Neden böyle?Benim bir huyum vardır; bir öncekinden farklı olmayacaksa o işi yapmam. Müzik evrenseldir. Müziğin evrenselliğinde kişileri kategorize edemezsiniz. Ben türkü de, arabesk de pop da, fantezi de, halk müziği de okudum.

‘Babamın Şarkıları ve İnce Saz’ albümünün ilk fikri nasıl çıktı?Uzun süredir kafamızda vardı. Türk müziği hayalimdi ama bir türlü fırsat bulamıyorduk. Bu albümde şöyle oldu; popüler bir albüm hazırlıyorduk ama onu bıraktık ve bir anda buna yöneldik. İyi ki de yapmışım.

Babanızın müzikal bir geçmişi var mıydı? Babam çocukluğumda TRT’yi açar ve o koroyla beraber şarkıları seslendirirdi. Bana müzik sevgisini o aşıladı. Türk müziğine aşıktım. Bu albüm çok manevi ve
özel bir çalışma oldu.

KIŞA KADAR EVLENECEĞiM

Peki ya özel hayatınız ne durumda?
Bu sene ciddi düşüncelerim var. Kalbimin artık yüzde 78’i dolu. Güzel bir ilişkiye başladım ama tanımadığınız biri.

Hanımefendi ne işle meşgul?Hanımefendi eczacı (gülüyor).

Evlilik ve çocuk zamanı geldi de geçti gibi bir durum var. Ne dersiniz?Hayatım boyunca hiçbir kızı, “Seninle evlenmeyi düşünüyorum” deyip yarı yolda bırakmamışımdır. Ağzımdan böyle bir şey çıkmaz. Korkarım. Bu seferki çok gönlüme, ruhuma hitap ediyor. Tevazu sahibi ve yetinmeyi bilen biri. Bu kez bu işi çok da uzatmamak niyetindeyim. Bu kışa evlendim, evlendim. Evlenemedim bu iş yatar…

Bir önceki yazımız olan Yılmaz Erdoğan'ın kızı Berfin sevgilisiyle yakalandı başlıklı makalemizde berfin erdoğan, berfin erdoğan sevgili ve yılmaz erdoğan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *