Sibel Kekilli’den Shae ve GOT yorumu

Türkiye’de her zaman sevilerek takip edilen Game of Thrones dizisinin kadrosunda artık tanıdık bir isim var; Sibel Kekilli. “Shae” rolüyle kamera karşısına geçen Sibel Kekilli, CNBC-e Dergi’ye konuştu. Sinema kariyerini istikrarlı bir şekilde sürdüren Sibel Kekilli, Fatih Akın’ın filmlerinden sonra bir Amerikan dizisiyle karşımıza çıktı. “Game of Thrones”un yeni sezon tanıtımında Sibel Kekilli’yle sohbet ettik. “Sonunda Shae kraliçe olacak!” dedi, ancak yeni sezon hakkında detaylı bilgi vermek istemedi. 

Sibel Kekilli’nin “Game of Thrones”taki macerası ise şöyle başladı:

Dizinin yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss ile yaptığımız röportajlarda, Sibel Kekilli’nin “Duvara Karşı”daki performansına hayran kalıp diziye katılmasını istediklerini, hatta aksanı nedeniyle de karakterin kökenini değiştirdiklerini de öğrendik.

Sibel Kekilli’nin bu konuda söylediklerine gelince:

“Dan ve David beni ‘Duvara Karşı’da izleyip beğendiklerini söylemişti. Film 2004’te çekilmişti, benim seçmelerim ise 2010’da gerçekleşti. Onlar film bağımlısıdır. Beni kadroya katıp, rolü benim uğruma değiştirdikleri için kesinlikle özel hissediyorum. Game of Thrones’tan sonra daha çok seçmeye çağrılmaya başladım.”

“Tecavüz partisi nerede yapılacak?”

Kısa süre önce medyada Sibel Kekilli’nin İngilizce dersleri aldığı haberleri çıkmıştı. İngilizcesi’nin eskiden ne kadar yetersiz olduğunu anlatmak için verdiği örnek her şeyi açıklar nitelikteydi. İlk sezonun çekimleri bittikten sonra yapımcılar Dan ve David onu sezon sonu partisine çağırmış. O da bu partinin yerini sormuş, ama İngilizce’de “wrap party” olarak ifade edilen sezon sonu partisini o “rape party” şeklinde anlamış. “Rape” kelimesinin “tecavüz” anlamına geldiğini bilmediği için, yapımcılara “Tecavüz partisi nerede yapılacak?” diye sormuş. Ayrıca Kekilli çekim aralarında kendisiyle dalga geçen Peter Dinklage’ın artık tüm dediklerini anladığı için dalga geçemediğini de söyledi. Oyunculuk açısından ise tüm bedeniyle oynadığı için İngilizce’de tonlama konusunda zorlanmadığını ifade etti.

‘Seyirci Shea’yi sonradan sevdi’

Dizide aslında küçük bir rolü olan ve bir hayat kadınını canlandıran Kekilli, “Shae” karakterinin zaman geçtikçe değiştiğini söyledi ve ekledi: “İlk başta izleyici Shae’ye güvenmiyordu. Bir hayat kadınıydı ve Tyrion’a, ‘Bu ilişkiden benim elime ne geçecek’ diyordu. Fakat sonra her şey değişti ve Shae gerçekten Tyrion’a sadık oldu. Tyrion artık ona hiçbir şey vadedemediği zaman bile Shae, ‘Ben seninim, sen de benim. Yanında kalacağım’ dedi. Shae insanların yüzlerine gerçeği söylemekten korkmuyor. İnsanlar yüzüne gülüp arkandan konuşabiliyorlar.”

BADE BAYSAL

Bir önceki yazımız olan Kenan Işık'ın hayat hikayesi başlıklı makalemizde kenan ışık ve Kenan Işık'ın hayat hikayesi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *