Show TV’de neler oluyor?

Bir türlü yeni sahibini bulamayan Show TV, şimdilik noktayı koymuş gibi. Yani bugün görünen o; Ciner Grubu’nda kaldı. Hemen bir operasyon yapıldı ve TMSF’ye geçmeden önceki ekip tasfiye edildi.
Kanalın başına Melis Civelek getirildi.
Civelek, bu piyasanın tecrübeli isimlerinden. Özel televizyonun ilk kurulduğu günden bu yana var; mutfaktan yetişti.
Sektörün dedikodusu çoktur. Onun hakkında çok şeyler söylenebilir.‘Başarsaydı ayrılmazdı’ listesi çıkarabilirler; atv, Kanal D ve Star var bu listede.
Her şey bir yana, Melis Civelek Show TV’yi yükseltirse o sözleri söyleyenler susar.
Çok başlı bir yönetimi var kanalın. Bundan önce de böyleydi. Yönetim birimlerinin başındakilerin yetkisi kartvizitleri ile sınırlıydı. Oynayacak bir diziye kaç kişi karar veriyordu acaba? Şimdi yeni genel müdür ‘kendi işinin sorumlusu olabilirse, bu yetki içten verilirse, ‘biz güvendik getirdik, sorumluluk onda’ denilebilirse, Show TV çıkışa geçer. Yok, bir süre sonra bazıları sıkılıp ‘kurcalamaya’ başlarsa, eski tas eski hamam olur benden söylemesi.
Bu arada bu kadar yıpranan bir kanalın düzlüğe çıkması da öyle kolay olmaz. Onun için başlığı böyle attım.

SHOW’UN DİZİLERİ BU EKİBE EMANET
Melis Civelek ile Sırma Yanık Kanal D’nin yeni dizisi ‘Güllerin Savaşı’nın senaryosunu yazdılar. Show TV’nin kiminle ‘öncelikli’ çalışacağı ortaya çıkıyor gibi. Şimdi Med Yapım işleri, bu kanalda çok görülmeye başlar.
Melis Civelek ile Sırma Yanık çalışmaları içinde mesela ‘Adını Feriha Koydum’ da var. Sonra ‘Leyla’nın Evi’, yine Kanal D için bir proje olan ‘Aşkta ve Savaşta’. Hepsi Civelek- Yanık-Med Yapım üçlüsünün işi. Tüm bunları yan yana koyunca hazır bir ekibin olduğu ortaya çıkıyor. Show TV’nin de yeni dizilerinin büyük çoğunluğu bu ekip tarafından yapılacak demek, pek sürpriz değil.
Bunun yanı sıra ‘yarışma’ ve başka diğer projelerde yeşil ışık yakılacak yapım şirketi Med Yapım olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Güneşi Beklerken erken mi final yapacak? başlıklı makalemizde güneşi beklerken, Güneşi Beklerken final ve güneşi beklerken nasıl bitecek hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *