Sezuş’un Hikayeleri minikleri büyüledi

Sezen Aksu’nun çocuklar için kaleme aldığı ve IEG Family tarafından müzikal tiyatro oyununa dönüştürülen ‘Sezuş’un Hikayeleri: Efe ve Bulut Osman Bey’e Karşı‘nın galası önceki akşam Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti. Cemiyet hayatının ünlü anneleri ile çocuklarının da izlediği oyunda, sömestr tatiline çıkan öğrenciler keyifli dakikalar geçirdi.

Revna Demirören, Murat Saygı, Ömer Aras, Sibel Arna ve Şebnem Özinal gibi iş ve sanat dünyasının tanınmış simaları oyunu çocuklarıyla izledi.
IEG Family olarak, Türkiye’de bu çaptaki bir yerli projeye imza atmaktan büyük heyecan duyduklarını belirten IEG Genel Müdür Yardımcısı Selen Tamer Lakay, “Çakkıdı”, “Şarkı Söylemek Lazım”, “Adem Olan Anlar”, “Tiki Tak” gibi sevilen Sezen Aksu şarkılarının oyuna özel sözlerle uyarlandığını söyledi. Lakay, yaptığı açıklamada “8 Şubat’a kadar Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde çocuklarla buluşacak müzikal tiyatro, daha sonra Türkiye turnesinde yaklaşık 90 gösteri ile yüzbinlerce çocuğun hayal dünyasına merhaba diyecek” diyerek tüm çocukları Sezuş’un renkli dünyasına davet etti. Sezen Aksu’nun bestelerinden uyarlanan şarkıların yer aldığı oyunun yönetmenliğini ve koreografisini ise Emre Çelik üstlendi. Oyun, Finansbank ana sponsorluğuyla 8 Şubat’a kadar İstanbul’da sahnelenecek.
Gala gösterimine oğlu Cemal’le katılan Revna Demirören “Sezen Aksu tarafından ilk defa böyle bir şey gerçekleşiyor. Zaten Sezen Aksu’nun sıkı hayranıyım.Böyle bir gösteriye oğlumla geldiğim için çok mutluyum.Kemal Gürkaynak bu etkinlikte büyük katkılar da bulundu.İnşallah birçok çocuğa Kemal Bey’in vesilesiyle buraya getirerek izletme imkanı sunacağız. Vakıflar aracılığıyla ulaşabildiğimiz kadar çok çocuğa ulaşıp bu gösteri izleteceğiz” diye konuştu.
Oyuna ev sahipliği yapan IEG Family’nin CEO’su Kemal Gürkaynak ise, ”İlk başta Sezen Aksu’ya teşekkür etmek lazım böylesine bir projeye verdiği desteklerden dolayı. Sonrasında Revna Hanım’a çok teşekkür ederim.Ulaşılması zor isimlere ulaşarak bu projeye büyük katkılarda bulundu.Bu projeyle beraber devamı da gelecek.Sezen Hanım’ın bu projeden kopacağını hiç ama hiç sanmıyorum” dedi.

Sömestr tatilinde yapılabilecek etkinlikler

 Sezuş’un Hikayeleri: Efe ve Bulut Osman Bey’e Karşı

 

Bir önceki yazımız olan Açık Stüdyo Günleri nedir? başlıklı makalemizde açık stüdyo günleri ve açık stüdyo günleri nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *