Şeyma Subaşı kimdir? Röportajda hayatını anlattı

Hakkında çok şey yazılıyor, çiziliyor ama o genelde sessiz kalmayı tercih ediyor. Tasarımcı Şeyma Subaşı: “Düşmanım çok. Tanıyan seviyor da, tanımayan benden nefret ediyor”

Geçen yıl Acun Ilıcalı’dan Melisa adında bir kızı olanan moda tasarımcısı Şeyma Subaşı, hayatından son derece mutlu. Subaşı; işiyle ilgili hayallerini, anneliğini ve hakkında merak edilen her şeyi Hafta Sonu dergisiyle paylaştı…

Tasarımcı olma isteğiniz ne zaman ve nasıl başladı?

Altı, yedi yaşlarında Barbie bebeklerimi ve gazetelerden çıkan bebekleri giydirerek bu hevesim başladı. Bu alanda en iyi okulları araştırdım ve Cağaloğlu Anadolu Moda Tasarımı Meslek Lisesi’ne girdim. Türkiye’de bu işin eğitimini görmeye lise çağlarından başlayan moda tasarımcısı çok az. Herkes ünlü olduktan sonra, moda tasarımcısı olur. Ben öyle değilim.

Moda tasarımcısı olma hayali varken, neden modellik yarışmasına katıldınız?

O yarışmaya 15 yaşında katıldım. Videoları da izleyebilirler, benim ilk olarak söylediğim şey: “Ben buraya geldim ama istediğim şey moda tasarımcısı olmak.” Çünkü herkes küçük yaşlarımdan beri fiziğime övgüler yağdırıyordu. O kadar küçükken herkes giyinip, süslenip o podyumda yürümek ister. Bu da kötü bir şey değil. Ama ben defilelere çıkmadan önce ellerimle kumaşları incelerdim. Aklım hep diğer taraftaydı. Benim amacım ünlü olmak değildi.

AİLEM DİNDARDIR

Defilelerden sonra moda tasarımcılığından vazgeçip, manken olarak devam etmeyi düşünmediniz mi?
Hayır. Çünkü benim annem ve babam beş vakit namazında insanlardır. Dindar bir aileden geliyorum.
n Peki, aileniz o bir yıl boyunca mankenlik yapmanıza nasıl izin verdi?
Babam kapıyı kilitledi, ben camdan çıktım. Dinlemeyen benim. Gerçekten üstümde hakları büyük… Annem her zaman der, “Bizi ne uğraştırdın Şeyma!” diye.

Peki, şu anda geldiğiniz noktadan memnunlar mı?

Tabii ki… Mesela Fashion Week’teki defileme geldiler. Gözleri doldu defileyi izlerken. Kendi tırnaklarımla bir yerlere gelip, bir şeyler başardığım için çok mutlular. Bu başlangıç; çok daha iyi yerlere geleceğim.

HAMİLELİK GÜZELDİ

Hamilelik günleriniz Miami’de geçti… Nasıldı?Yürüyüşümü, sporumu, yogamı yaptım, sağlıklı beslendim.  Şu anda düşünüyorum da, o kadar güzel ve rahat bir hamilelik yaşadım ki, şükürler olsun! Normal doğum yaptım. Melisa’yı hemen kucağıma verdiler ve hemen kalktım, ayaklandım. Hatta ikinci gün Melisa’yı alıp, bir Japon restoranına gittik.

Melisa’yı kucağınıza aldığınızda neler hissettiniz?

Annelerimiz, “Anne olunca anlarsın” diyorlar ya, gerçekten doğru. Çünkü o doğduktan sonra onun parmaklarına ve yüzüne bakıyorsun ve “Bu benden nasıl çıktı” diyorsun (gülüyor). İki ay boyunca yardımcım olmadı, kendim baktım. Melisa’dan sonra artık büyüdüm, hayatın lay lay lom olmadığının farkına vardım.

Miami’de yanınızda kim vardı?

Annem vardı. Benden üç ay önce de ablam doğum yapmıştı ama onun bebeğini kucağıma alıp tutamıyordum. Kendi bebeğim oldu, sanki 10 tane çocuk doğurmuşum gibi bakmaya, kucağıma almaya başladım (gülüyor).
O kadar garip bir duygu ki, geceleri uyumuyorsun zaten ama yine de hep mutlusun.

DÜŞMANIM ÇOK

İşin şöhret kısmına, hem çok yakın, hem de çok mesafelisiniz. Bilinçli bir duruş mu bu?Hayatımda hiçbir şey için plan yapmadım. “Ben şöhret olmalıyım” diye planlarım olmadı. Ben gününe göre yaşayan biriyim. Hep duygularımla yaşıyorum, mantığımla hareket etmiyorum.

Sizce dostunuz mu çok düşmanınız mı?
Bence düşmanım çok. Tanıyan seviyor da, tanımayan benden nefret ediyor.

MELİSA’NIN DIŞI BANA, İÇİ BABASINA BENZİYOR

Melisa’nın hangi yönleri size, hangi yönleri babasına benziyor?
Melisa’nın yüzü tamamen bana benziyor. Babası da kabul ediyor zaten. Melisa dış görüntü olarak bana benziyor ama huzuru ve sakinliği babasına benziyor. Yani dışı bana, içi babasına benziyor.

Peki, kardeş düşünüyor musunuz?
Bu soruya cevap vermeyeceğim.

Bir önceki yazımız olan Vini Uehara kimdir? Hayatı ve fotoğrafları başlıklı makalemizde Büşra, Kötü Çocuk ve Mavi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. ilkay says:

    yuva yokanin yuvasi olmaz sen o cocugu dunyaya getirmekle belki yerini sabitledin ama geride 2 tane yetimin aile yuvasini yıktın bu dunyanin birde oteki tarafi var hesap gunu geldiginde luksu parayi degil vebal soracaklar allah islah etsin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *