Serpil Timuray’dan Türk reçetesi

Dünya GSM devi Vodafone’da, Afrika, Orta Doğu ve Asya Pasifik (AMAP) Bölge Başkanlığı’na getirilen Serpil Timuray, Vodafone Türkiye’deki İcra Kurulu Başkanlığı görevini İcra Kurulu Başkan Vekili Gökhan Öğüt’e devretti. Timuray, yeni görevini 1 Kasım’da fiilen, 1 Ocak 2014’te ise resmi olarak devralıyor.
Görev devir teslimi için düzenlenen toplantıda konuşan Serpil Timuray, Vodafone Türkiye’de 2009 yılında göreve başladığını anımsatarak, geçen süreci değerlendirdi.
Timuray, “Dört mali yıl boyunca şirketin büyümesi çift haneli rakamlara ulaştı. Vodafone Türkiye’nin 2.7 milyar TL olan geliri, geçen süreçte 5.5 milyar TL’ye ulaştı. Gelir tam iki kat arttı. Yüzde 30 pazar payıyla liderler ligindeyiz. Bu önümüzdeki dönem için başlangıç olsun istiyoruz. Bayrağı teslim ediyorum” dedi.

Örnek gösterilen ülke
Türkiye’de sağladıkları başarının sorumlu olacağı bölgede Türk reçetesi olarak örnek alındığını da kaydeden Timuray, “Bu deneyimleri bölgedeki 15 ülkede de paylaşacağız. Dört yılda sadece Türkiye’de değil, Vodafone Grubu içinde de örnek gösterilen bir ülke yarattık. 30’a yakın Türk çalışanımız da şu anda grup içinde uluslararası görevlerde bulunuyor” diye konuştu.
Vodafone Türkiye’nin yeni İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt ise, faturalı abone sayısını artırdıklarını, gençlik ve kurumsal segmentlerini ve Vodafone Red, Freezone markalarını yarattıklarını anımsatarak, şöyle konuştu: “Beş yılda 12 milyar TL’lik yatırım yaptık. Buna devam edeceğiz. 4 milyon net abone kazanımıyla abone sayımız 19.2 milyona ulaştı. Data gelirlerimiz 550 milyon TL oldu. En çok tavsiye edilen operatörüz.”

281 milyondan sorumlu olacak
Serpil Timuray, Vodafone Grubu’nun yeni yapılanmasına da değinerek, “Ağustos ayında Vodafone Grubu’nda, ‘Gelişmiş Pazarlar’ ve ‘Gelişmekte Olan Pazarlar’ olmak üzere iki yönetim bölgesi belirlendi. 1 Ocak itibariyle ‘Gelişmekte Olan Pazarlar’ın başkanlığına atandım. Bölgede Vodafone’un yüzde 70’ini oluşturan 281 milyon müşteri var. AMAP’ın geliri ise 15.4 milyar Sterlin. Türkiye de bu bölgenin içinde. Avrupa bölgesi artık belirli bir olgunluk noktasına ulaştı. Büyümenin lokomotifi AMAP olacak” açıklamasını yaptı.

Daha çok seyahat ediyor
Yeni görevinin Afrika, Asya ve Avustralya’ya kadar geniş bir coğrafyayı kapsadığını dile getiren Timuray, “Daha çok seyahat edeceğimi düşünürsek bölgeyi bir nevi uçaktan yöneteceğim. Londra ve İstanbul’da da ofisim olacak ancak yeni görevim çok seyahati gerektirecek” dedi.

Bir önceki yazımız olan Gökhan Aktaş: Yaşamaz zaten dediler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *