Seksenler’in Fehim Abi’si Rasim Öztekin

“Seksenler” dizisinde “Fehmi Ağabey”i canlandıran Rasim Öztekin, TRT Haber DD’nin haziran sayısına ilginç açıklamalarda bulundu.

İşte o söyleşi:

“Seksenler” dizisinde sanki başka bir Rasim Öztekin çıktı karşımıza. Ne dersiniz?

Her projede değişik bir Rasim Öztekin olarak seyircinin karşısına çıkmayı seviyorum. Aynı tipi oynadığım zaman zaten kendim sıkılıyorum. Yaptığım işi, zevk alarak yaptığım için beni sıkan bir şeyde zaten yer almam, beni sıkan bir tipi de oynamam yani.

Peki “Fehmi Bey”i ne kadar sevdiniz?
Çok seviyorum. Oynadığım her karekteri biraz severim, sevmem de gerekir zaten. O tipin içine girebilmek için, o tipin altyapısını oluşturmak için, sevmeyeceğim bir tip olsa bile o tipi incelemek için o tiple biraz bütünleşmek gerekiyor.

Seksenler, TRT’nin en çok izlenen dizilerinden. Bu diziyi TRT’de yapmakla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Biz çok memnunuz, en önemlisi TRT çok memnun; bu bizi daha memnun ediyor. “Seksenler”in üçüncü yılda hâlâ ilk beşlerde olması çok önemli bir şey. Ben gözümü TRT’de açtım. TRT’de meşhur oldum. Rahmetli Aydoğan Ergezen’in çektiği “Köşedönücü” ile damga vurmuştuk 1983’e..

80’lerde TRT’deydiniz, şimdi “Seksenler”le TRT’desiniz yani?
(Gülüyor) Tabii, benim zaten profesyonel oyunculuğa, tiyatro olarak girişim tam 80 yılı. O zamandan bu zamana TRT vardı. Şimdi de TRT ile devam ediyorum. Ayrıca “Seksenler”, zaten bir tek TRT ile yapılabilirdi. Çünkü TRT’nin arşivlerinden ciddi olarak yararlandık. Artı, 80’lerden bugüne bir ben kaldım, bir de TRT. (Gülüyor)

Çekimlerde metinlere ne kadar bağlı kalıyorsunuz, doğaçlama ne kadar oluyor?
Her sahnede doğaçlama mutlaka oluyor. Bazı arkadaşlarla doğaçlamaya girmek çok keyifli oluyor karşılıklı alışveriş açısından.

 ‘Üç senede bir aile gibi olduk’

“İcat Çıkarma” gibi laflar size mi senaristlere mi ait?
“İcat Çıkarma” senarist arkadaşların işi, ama bizim kattığımız da bir sürü şey oluyor. Örneğin “Sinirlendikçe düşünüyorum, düşündükçe sinirleniyorum, kısırdöngüye girdim yav” gibi. Sonra, “Çok önemli, en önemlisi o yav” da benim çıkarttığım bir söz oldu. Bir sürü tonlamayla çıkan söz oluyor.

Çok uyumlu bir ekip gözlemledik, ilişkileriniz nasıl?

Biz burada üç senede bir aile olduk. Birazdan aile yemeği sahnemiz var mesela. Yemek çekimlerini hasretle bekliyoruz. (Gülüyor)

“Ekiple aile olduk” demiştiniz.

Evet, haftanın dört günü beraberiz. Çoğunu ben kendi karımdan daha çok görüyorum. (Gülüyor)

 Geçmişte yaşamaya meyillilerin dizisi: Seksenler

 

Bir önceki yazımız olan Vahe Kılıçaraslan röportajda Ye, iç, Mutlu Et'i anlattı başlıklı makalemizde cnn türk, CNNTürk ve Dekodizayn hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *