SBS’de yedek yerleştirme süresi uzatılacak mı?

Bizim gibi yüzde birlik dilimin içindeki velilerin takip ettiği, yedi-sekiz Anadolu lisesi var. 7 günlük kayıt hakkı kazanma süresinin 2 günü geçti. Bu liselerin toplam açıkları 242’den 221’e indi. Yani sadece yüzde 8,67 azalabildi. 3 günlük kayıt hakkı süresi uzun, akşamdan akşama güncellenmesi çok az, süre de çok kısa. Derdimizi anlatmak için Alo 147’yi aradık, ancak telefondakiler derdimizin ne olduğunu anlamak ve iletmek yerine elindeki yazıyı okuyorlar. Biz yerleşelim ki yedekte bekleyenlere yer açılsın.

Küçük Prens Lisesi kapılarını açıyor
Saint-Joseph Lisesi’nin 143 yıllık geleneği, deneyimi ve bilgi birikimi ışığında kurulan SAJEV Özel Küçük Prens Eğitim Kurumları’nın son halkası Özel Küçük Prens Lisesi, yeni eğitim öğretim yılında kapılarını açıyor. Sancaktepe’de 30 dönüm arazi üzerine kurulu kampüste eğitim verecek okul, bu yıl 8. sınıf SBS puanına göre öğrenci alacak. Lisede Fransızcanın yanı sıra ikinci yabancı dil İngilizce de öğretilecek. Yabancı dil derslerinin büyük bölümünün son teknolojiyle yapılandırılmış dil laboratuvarlarında işlenecek lisede, öğrencilere yurtiçi veya yurtdışındaki üniversitelerde okuma seçeneği de sağlanacak.

Girişimcilere büyüme fırsatı
KOBİ’lere rekabette öne çıkmalarını sağlamak amacıyla özel çözümler geliştiren Akbank, Sabancı Üniversitesi ile gerçekleştirdiği “Girişimci Geliştirme Programı”na bu yıl “Sosyal Girişimci Geliştirme Programı”nı da ekledi. Bu yıl 7.’si düzenlenen Girişimci Geliştirme Programı’na başvurular 27 Eylül’e, ilk kez düzenlenen Sosyal Girişimci Geliştirme Programı’na başvurular ise 13 Eylül’e kadar yapılacak.  Jüri  “Girişimci Geliştirme Programı” için 50 şirket, “Sosyal Girişimci Geliştirme Programı” için ise 20 kuruluş seçecek. Girişimciliğe adım atmış şirketlerin başvurabildiği programlarla 70 kişiye, eğitim desteği sunulacak. Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen Girişimci Geliştirme Programı’nı girişimcilik konusunda çalışmalarıyla tanınan Endeavor, Inovent ve KAGİDER, Sosyal Girişimci Geliştirme Programı’nı ise TÜSEV ve Ashoka destekliyor.

Yıldız’dan ALES kursu

Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (Yıldız SEM), akademisyen adayları için Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) kursu açıyor. ÖSYM tarafından yılda iki kez düzenlenen ALES’e yönelik verilecek kur, 24 Ağustos’ta 2013 Cumartesi günü başlıyor. Kursta akademisyen adayları matematik, geometri, mantık ve Türkçe alanlarında toplam 113 saat boyunca konusunda uzman eğitimci akademisyenler tarafından eğitim alacaklar. www.sem.yildiz.edu.tr

Bir önceki yazımız olan 2013-2014 burs başvuruları ne zaman başlıyor? Hangi kurumlar ücretsiz burs veriyor? başlıklı makalemizde 2013 2014 ücretsiz burs veren kurumlar istanbul türkiye, 2013 yılı İstanbul bursları ve 2013-2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *