Savcı çocukları tehdit etmiş

Taksim’de önceki gün oluşturulması planlanan barış zincirine polisin müdahalesi sırasında gözaltına alınan 4’ü çocuk, 10 kişi serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan 4 çocuğu serbest bırakan Cumhuriyet Savcısı M.D.’nin “Bir daha sizi bu suçtan buralarda görürsem cezaevine gönderirim. Sizin sokaklarda ne işiniz var?” dediği öne sürüldü.
1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Taksim’de önceki gün oluşturulan insan zincirinin polis tarafından engellenmesinden sonra 13 kişi gözaltına alınmak üzere araca bindirildi. Avukat İsmail Demirci’den edinilen bilgiye göre, araca bindirilen 13 kişiden 2 kadına vücut aramasını yapmak için kadın polis olmaması gerekçe gösterilerek ters kelepçe takıldı. Avukatların tepkisi ve Demirci’nin nöbetçi savcı ile iletişime geçmesi sonucu 2 kadın kelepçeleri çıkarılarak gözaltına alınmadan serbest bırakıldı. 1 çocuğun da kadınlarla birlikte gözaltına alınmadan serbest bırakılmasının ardından 4 çocuk, Beyoğlu Çocuk Şube’ye, 1’i yabancı, 6 yetişkin de İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Sağlık kontrolleri ve ifadeleri alınan 10 kişi, sabah Çağlayan Adliyesi’ne gelmeleri şart koşularak önceki gece serbest bırakıldı.
‘Sizi yine görürsem…’
Çağlayan Adliyesi’ne dün gelen 4 çocuk, savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakıldı. Avukat Demirci, Cumhuriyet Savcısı M.D’nin serbest bıraktığı çocuklara, “Bir daha sizi bu suçtan buralarda görürsem cezaevine gönderirim. Sizin sokaklarda ne işiniz var?” dediğini öne sürdü.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın en iyi ofisleri - GALERİ başlıklı makalemizde dünyanın en güzel ofisleri, dünyanın en iyi ofisleri ve en iyi ofis fotoğrafları hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *