Şaşırtan çağrı!

Mısır’ın İstanbul Konsolosluğu’nun Turizm Bürosu’ndan gönderilen açıklamada, “Sizin için hazırladığımız videolara bir göz atın. Mısır’daki şartlara rağmen turizminin güvenli bir biçimde işlediğini göreceksiniz” denildi.

‘Uçuşlarda aksama yok’
Aynı bürodan gönderilen bir başka açıklamada ise Mısır Havacılık Bakanı Abdulaziz Fadıl’ın Mısır’ın havayolu ulaşımı hakkında verdiği bilgiler yer aldı. Açıklamada Mısırlı Bakan, “Burj el Arap, Şarm-el Şeyh ve Luxor gibi turistik bölgelere uçuşların normal olduğunu belirterek herhangi bir sorunun yaşanmadığını belirtiyor.

‘Ülke güvenli’ mesajı
Youtube’da yayınlanan ve e-maille duyurulan bir başka videoda da Mısır Turizm Bakanı Hisham Zazou, ülkenin güvenli olduğunu belirterek, turistleri davet ediyor. Mısır’ın büyük bir siyasi değişim geçirdiğini söyleyen Zazou ülkenin bu değişimine karşın önemli bir turizm ülkesi olmayı sürdürdüğünü belirtiyor ve acenta ve tur operatörlerinin turist göndermeye devam etmesini istiyor. Tatil beldelerinin güvenli olduğunu, turistlerin tatil yapmasında herhangi bir sorun olmadığını kaydeden Zazou, “ülke imajını olduğundan farklı yansıtan haberlere ve açıklamalara itibar edilmemesi gerektiğini” ifade ediyor.

Turistik bölgelerden
Konsolosluğun açıklamasında linklerini gönderdiği videolarda Mısır’da tatilde olduğu iddia edilen Alman, İtalyan ve Rus tatilciler yer alıyor. Şarm-El Şeyh, Burj-el Arap gibi turistik sahil bölgelerinde çekildiği anlaşılan videolarda turistler ne kadar eğlendiklerini ve nasıl güvende olduklarını da anlatıyor. Ancak videolarda gösterilen turistik tesislerin neredeyse boş denecek kadar az müşterisi olduğu, hatta bazen kameraya konuşan turistlerden başka kimsenin olmadığı da görülüyor.

Bir önceki yazımız olan Hayatı ihbar notuyla değişti başlıklı makalemizde Cahit Sekil, sulh ve ceza mahkemesi ve Trabzon hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *