Salih Memecan’dan tepki çeken karikatür!

Sabah gazetesinin ünlü karikatüristi Salih Memecan, bugün çizdiği ve Gezi Parkı olaylarını ‘anlatan’ karikatürle büyük tepki topladı.

Karikatüründe 5 kişiye yer veren Salih Memecan, Gezi Parkı’nın ‘kurmaya’ olduğunu ‘anlatıyor’

Gezi Parkı protestolarını anlatan karikatüründe 4 protestocuya yer veren Salih Memecan, 4 protestocuya komut veren bir kişiye dikkat çekiyor. ‘Eylemcilere arası iş bölümü‘ başlığı altında çizilen karikatürde eylemcilere komut veren kişinin ‘Sen taş atacaksın, sen molotof kokteyli, sen barikat kuracaksın. Sen öleceksin‘ sözlerini söylemesi ise büyük tepkiye yol açtı.

Hatırlanacağı gibi Gezi Parkı olayları döneminde 5, geçtiğimiz haftada da Antakya’da 1 olmak üzere toplam 6 protestocu yaşamını yitirmişti.

Salih Memecan - Gezi Parkı karikatürü

Salih Memecan – Gezi Parkı karikatürü

SALİH MEMECAN’A CEVAP GECİKMEDİ

Ünlü karikatürist Salih Memecan’ın bu karikatürüne sosyal medyada çığ gibi tepki gösterilirken, bir kullanıcı da Salih Memecan’ın karikatüründeki yazıları değiştirerek ortaya farklı bir anlam çıkardı.

‘DİRENCITY’Yandaşlar arası işbölümü‘ başlığıyla yazılan ve Salih Memecan’ın karikatürüyle tepki çeken karikatürde de ‘Sen yalan haber yapacaksın, sen polis seviciliği yapacaksın, sen palayla insanları yaralayacaksın. Sen karikatür çizeceksin.’ mesajı yazıldı.

Direncity - Salih Memecan

Direncity – Salih Memecan

Bir önceki yazımız olan Öcalan'dan terör yasalarını değiştirin çağrısı başlıklı makalemizde abdullah öcalan, Abdullah Öcalan'ın yeni formatı ve bdp hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *