Saat ve Saat hakkında her şey

Saat&Saat’in Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya, “Şu anda internet mağazamız en iyi satış yaptığımız İstinyePark’taki mağazamızdan iki kat fazla ciro yapıyor” dedi.

1971’den bu yana saat sektöründe faaliyet gösteren Saat&Saat’in Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya, toplamda 28 markaya ulaştıklarını söyledi. 2008 yılından beri online saat satışı yaptıklarını belirten Kaya, “Şu anda internet mağazamız en iyi satış yapan İstinyePark mağazamızdan iki kat fazla ciro yapıyor” dedi.
Kaya, “Perakende sektöründe iyi gidiyoruz. Like for like yani bire birde yüzde 30 büyümemiz var. Toplamda ise yüzde 45 büyüyoruz” diye konuştu.
Marka bilinirliklerinin arttığına dikkat çeken Kaya, “Nihai tüketicide güven oluşturduk. Saat duygusal bir ürün. Bu nedenle güven bu sektörde çok önemli bir faktör. Biz de oluşturduğumuz bu güvenin meyvesini yiyoruz” dedi.

‘Türkiye’nin saatçisiyiz’
Geleceğe yatırım yapmayı seven bir şirket olduklarını ifade eden Kaya, “Kendimize ‘Türkiye’nin saatçisiyiz’ diyoruz. Çünkü Türk halkına uygun, markaları getiriyoruz” diye anlattı.
Bünyelerinde güçlü teknoloji (IT) departmanı bulunduğunu belirten Kaya, şöyle devam etti: “Kendi yazılımımızı kendimiz üretiyoruz. Bunun yanı sıra güçlü bir planlama departmanımız var. Altı üniversiteyle beraber çalışmalar yapıyoruz. Saat&Saat Akademi’yi kurduk. Eğitime ciddi yatırım yapıyoruz. Hepimizin geleceğe yatırım yapması gerekiyor. Elimizi taşın altına koymamız lazım. Ben Türkiye’nin geleceğini olumlu görüyorum.”

130 milyar dolarlık dev pazar

Dünya saat perakendesinin 130 milyar dolarlık hacme ulaştığıın söyleyen Ramazan Kaya, “Türkiye’de ise geleneksel saatler pazarda yerini korurken moda markası saatlerde canlılık var. Bu canlılık şiddetlenerek artıyor” dedi. Saat&Saat’in de piyasanın üzerined büyüme kaydettiğini belirten Kaya, “Güçlü markalarla çalışıyoruz. Büyümemiz de bundan kaynaklanıyor” diye konuştu.

Vahap Küçük’ün nasihatiyle sınırı kaldırdı

Perakendeye 2006’da girdiklerini hatırlatan Ramazan Kaya, şunları söyledi: “O dönem 100 mağazaya ulaşmayı hedefledik. Sonra da hedefimizi 150’ye çıkardık. Sektörün duayenlerinden Vahap Küçük, yaptığımız bir sohbette bana, ‘Niye mağaza sınırı koyuyorsun? Gidebildiği yere kadar gitsin’ diye nasihatta bulundu. İşte o gün sınırı kaldırdık. Bugün 100 mağazaya ulaştık. Hedefiniz kaç mağaza diye sorarsanız ‘bir sınırımız yok, gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz’ diye yanıtlarım.”

EYLEM TÜRK

Bir önceki yazımız olan İstanbul yaşanır bir şehir mi? başlıklı makalemizde İstanbul, İstanbul yaşanır bir şehir mi ve İstanbul’un marka değerini arttırmak hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *