Süleyman isimli polis aranıyor!

Gezi Parkı olayları sırasında P.S.T adlı kadını polis otobüsü içinde tecavüzle tehdit ederek darp ettiği, E.Y adlı erkeği ise darp ettiği öne sürülen, adının “Süleyman” olduğu belirtilen polis, aranıyor. E.Y’nin olayın yaşandığı 2 Haziran günü poliste verdiği ifadede, adının “Süleyman” olduğunu duyduğu polisin kendisine zorla “Türk polisini seviyorum, Türk devletini seviyorum” diye slogan attırdığını, kendisini darp ettiğini söyleyerek şikayetçi olduğu belirtildi. Emniyet, olayın yaşandığı Beşiktaş’taki kamera görüntülerinden ve kayıtlardan “Süleyman” adlı polisi arıyor.
Hürriyet’ten Ayşe Arman’a önceki gün konuşan P.S.T, 2 Haziran günü Gezi Parkı olaylarının yaşandığı Beşiktaş’tan Tarabya’daki evine gitmek üzereyken polis tarafından gözaltına alındığını anlatarak, şunları söylemişti:

“Suratıma tokat attı”
“Beni arabaların arasına sürüklemeye çalıştılar. Biri kolumu kıvırıyor, biri belimi sıkıyor. ‘Yanlış yapıyorsunuz! Bırakın beni’ diye bağırıyorum. Sonra beni bir otobüsün içine tıktılar. O sırada, biri bağırdı, ‘Kimlikleri alın, üstlerini arayın!’ ‘Amirim’ dedi biri, ‘Bir tanesi bayan!’ ‘Orospuya bak! Gece gece ne işi varmış sokakta!’ dedi. Gece dediği, saat 20.30. Otobüsün içinde biri, ‘Çıkar üstündekileri’ dedi, refleksle, ‘Çıkarmayacağım!’ dedim. Dediğim anda bir tokat patladı suratımda. Çantamı kolumdan çekip, yere boşalttılar, üzerimdeki ince kazağı zorla çıkardılar, gömleği de. Tişörtle kaldım. Üstümü ararken, taciz ettiler. Sonra biri yapıştı gırtlağıma, bir polis, adı Süleyman’mış, kafamı, cama vurmaya başladı. Beni otobüse bindirdiklerinde, önde otobüsün bıyıklı şoförü oturuyordu, ona, ‘A…na ko..uğumun çocuğu, ışıkları kapat, in aşağı!’ dedi. Sonra bana dönüp, ‘Seni burada dom…tıp, si…rim, zaten karanlık kimsenin haberi olmaz!’ dedi. Korkudan titreyerek, ‘Tamam abi’ dedim. Belki sakinleşir diye. Sonra bir başkası geldi, suratımı tuttu ve tükürdü. ‘Senin gibi kızım olacak, asarım keserim!’ dedi. ‘Siz hiç dağa çıktınız mı?’ dedi bir başkası.”

“Boğazına yapışmıştı”
P.S.T’yle aynı anda gözaltına alınan ve olaya tanık olduğunu söyleyen E.Y adlı erkek ise “Süleyman olan polis, kızın resmen boğazına yapışmıştı ve kafasını cama vuruyordu. İnanılır gibi değildi gördüklerim” demişti.

‘Türk polisini seviyorum’ diye zorla slogan attırmış

Emniyet yetkililerinden edinilen bilgiye göre, P.S.T ve E.Y, 2 Haziran 2013’te saat 22.00 sıralarında Beşiktaş’ta gözaltına alındı. P.S.T, Beşiktaş Merkez Karakolu’nda verdiği ifadede Gezi Parkı olayları nedeniyle başlayan eylemlerde demokratik protesto hakkını kullandığını söyledi ancak kimseden şikayetçi olmadı. P.S.T, tekneyle İstinye Devlet Hastanesi’ne götürülerek kontrolden geçirildi ve dudağının üstünde ödem tespit edildi.
P.S.T’yle birlikte gözaltına alınan E.Y ise bindiği otobüste adının Süleyman olduğunu duyduğu bir polisin olduğunu, kendisine “Türk polisini seviyorum, Türk devletini seviyorum” şeklinde slogan atmaya zorladığını, itiş kalkışa maruz kaldığını, dolayısıyla başta Süleyman adlı polis olmak üzere kendisini darp eden polislerden şikayetçi olduğunu söyledi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, şimdi o gün o bölgede görev yapan polisler arasından ve o bölgedeki kamera görüntülerinden adının “Süleyman” olduğu belirtilen polisin kim olduğunu araştırıyor.

Bir önceki yazımız olan ‘Yoğuşmalı’ sistemlere talep artıyor başlıklı makalemizde EPDK, ısıtma yöntemleri ve yakıt tasarrufu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *