Rusya’nın konuştuğu ilginç tablo!

St. Petersburg polisi, şehir merkezindeki bir apartman dairesinin iki odasında bulunan Museum of Power Galerisi’ne, mekanda bulunan Putin ve Medvedev resimlerinin “yasadışı” olduğu ihbarı üzerine baskın yaptı.
Polis, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i üzerinde ince bir elbiseyle, Başbakan Dimitri Medvedev’i ise seksi kadın iç çamaşırlarıyla betimleyen ve Putin’in Medvedev’in saçını taradığı bir yağlıboya tabloya, sergilendiği galeride el koydu.
Daha önce Putin’i kadın iç çamaşırıyla resmettiği bir tablosu daha bulunan Rus sanatçı Konstantin Altunin’in 16 Ağustos’ta açılan karma sergide yer alan “Travesty” (Parodi) adlı eseri, yetkililer tarafından aşırı uç propagandası yapıp yapmadığı çerçevesinde incelenecek.
Yetkililer 26 Ağustos gecesi düzenledikleri baskında, Rusya Ortodoks Kilisesi’nin başı Patrik 1. Kiril’in gövdesinin dövmelerle kaplı olarak resmedildiği bir tabloya ve ‘eşcinsellik propagandası’na karşı kanunların altında imzası olan St. Petersburg milletvekili Vitali Mironov’un yüzünün eşcinsel hakları hareketinin gökkuşağı bayrağıyla birleştirildiği bir çalışmaya da el koydu. Mironov konuyla ilgili olarak İngiliz Reuters ajansına yaptığı açıklamada tabloların uygunsuz ve ‘pornografik özelliklere sahip olduğunu’ belirtti. Polis konu hakkında daha fazla detay vermedi ancak Rusya, yeni çıkarılan eşcinsellik propagandası karşıtı yasanın yanı sıra, azami bir sene hapis cezası öngören, devlet yetkililerine hakaret karşıtı bir yasaya da sahip. Gelecek hafta dünya liderlerini G20 Zirvesi’nde ağırlayacak olan St Petersburg, eşcinsellik propagandasının yayılmasına karşı kanun çıkaran ilk Rus şehirlerinden biriydi.

 

Bir önceki yazımız olan Ali İsmail Korkmaz'la alakalı yeni görüntüler başlıklı makalemizde ali ismail korkmaz, ali ismail korkmaz'ın son görüntüleri ve beşik otel hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *