Russell Crowe ‘Hayde’ sahnesine hayran kaldı

Russell Crowe’un yeni filmde Jemal karakterini oynayan Cem Yılmaz’a türkü söylettiği ve bu sahneyi de yine Yılmaz’ın rol aldığı ‘Av Mevsimi’ndeki ‘Hayde’den esinlendiği ortaya çıktı.

Başrollerini Russell Crowe, Olga Kurylenko ve Jai Courtney’in paylaştığı; Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan’ın da rol aldığı ‘The Water Diviner’ adlı filmin yönetmenliğini de yapan Crowe’un, ‘Av Mevsimi’ filmindeki bir sahneden esinlendiği ortaya çıktı. Crowe’un Türkiye’ye ilk geldiği dönemde Türk oyuncular Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan’ı daha yakından tanımak için, oyuncuların rol aldığı filmleri izlemişti. Yavuz Turgul’un yönetmenliğini yaptığı ve Türk sinemasının üç önemli ismi Şener Şen, Çetin Tekindor ve Cem Yılmaz’ı aynı yapımda buluşturan ‘Av Mevsimi’ filmini izleyen Crowe, filmdeki ‘Hayde’ türküsünden esinlenerek, benzer bir sahneyi ‘The Water Diviner’ filmine koydu.

‘Jemal’de türkü söylüyor
Filmin Türkiye çekimleri öncesi Yılmaz Erdoğan’ın evinde toplantılar yapan Crowe ve ekibi, Cem Yılmaz’ın ‘Hayde’ türküsünü söylediği sahnedeki performansından etkilendiğini dile getirdi. Oscarlı oyuncu Crowe, kendi filminde de Yılmaz’ın bir türkü söylemesini rica etti. Yaklaşık 24 saatte çekilen bu sahnede Cem Yılmaz’ın oynadığı ‘Jemal’ karakteri etrafına topladığı askerlerle bir türkü söylüyor. ‘Jemal’in de çevresindeki askerlerde türküye alkışlarıyla eşlik ediyor. Film 26 Aralık’ta seyirciyle buluşacak.

Bir önceki yazımız olan Niran Ünsal'dan Demet Akalın'a porno göndermesi başlıklı makalemizde demet akalın, hande yener ve niran ünsal hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *