Rubik Küpü Yarışması İstanbul’da

Dünya Küp Topluluğu’nun düzenlediği 5. Uluslararası Rubik Küpü Yarışması İstanbul’da yapılacak. Yarışmaya kaydolmak için 18 Temmuz’a kadar zamanınız var

Macar Erno Rubik tarafından icat edilen, her yüzeyi farklı renklerden oluşan mekanik bulmaca Rubik Küpü 1980’lerde dünyanın en çok satılan oyuncakları arasında yer alıyordu. Günümüzde ise Rubik Küpü yarışmaları büyük ilgi görüyor. Ülkemizde de yarışmalarının meraklısı çok.
Uluslararası Rubik Küpü Yarışması’nın beşincisi
19 Temmuz’da İstanbul’da düzenleniyor. Dünya Küp Topluluğu Eşbaşkanı Ron Van Bruchem’in de katılacağı yarışma Bahçeşehir Üniversitesi Şişli Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.
Dünyanın her yerinden ve her yaştan katılımcılara açık olan yarışmaya katılmak için 18 Temmuz’a kadar cubingtr.com adresindeki formu doldurmak ya da 19 Temmuz Cumartesi günü saat 13.00’e kadar Bahçeşehir Üniversitesi Şişli Kampüsü’nde kurulacak masadan kayıt yaptırmak yeterli. Yarışmaya katılım bedeli 25 lira.
Saat 10.00 ile 19.00 arasında yapılacak yarışmayı yerinde izlemek de mümkün. Rubik Küpü meraklıları Bahçeşehir Üniversitesi Şişli Kampüsü’ne giderek yarışmayı takip edebilir ve etkinliğe katılan yarışmacılarla tanışma fırsatını da yakalayabilir. Yarışmada standart 3×3 Rubik Küpü’nün yanı sıra, 2×2, 4×4, 5×5, tek elle 3×3, gözleri bağlı 3×3 gibi kategoriler olacak.

Bir önceki yazımız olan Serra Türker tasarımlarını ve markasını anlattı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *