Rober Hatemo son albümü Papucumun Dünyası’nı anlattı

Rober Hatemo: “Bu saatten sonra şarkı yapacağım ama albüm çıkarmayacağım.   Artık evlenip, oğlum olsun istiyorum”

Uzun süredir ortalarda görünmeyen Rober Hatemo, ‘Pabucumun Dünyası’ albümü ile müzik piyasasına geri döndü. Hafta Sonu dergisi için objektif karşısına geçen Hatemo,  özel açıklamalar yaptı.

Yıllardır görünmüyordunuz, neler yaptınız?

Zaten magazin yönü kuvvetli bir şarkıcı olamadım, hiç beceremedim. 2010’a kadar son albümün ekmeğini yedim. Yaş 30’u geçmeye başlayınca ölümler ve bebekler artıyor. Bir ara yatalak anneanneme baktım, sonra yeğenim oldu. Spor yaptım, genç kaldım.

Ciddi bir mide hastalığı geçirmişsiniz, o nasıl oldu?
2011 sonuydu, midemde ve bağırsağımda yaralar varmış. Ağır bir yıldı, ölümün eşiğinden döndüm; “Döndüğüme göre Allah bana bir ömür vermiş, çaba göstermeliyim” dedim, gösterdim de… Artık üzüntü ve stres yasak.
n Bir kez “Adım Rober değil Rıfat olsaydı, en iyi erkek popçu bendim” demiştiniz…
Bu yedinci albümüm ve ben zamanında iki müzik şirketimden de en çok satan bandrol ödülünü almıştım. 20’nci seneye gireceğim, bana bir tek ödül verilmedi! Eskiden çok kırılıyordum ama artık alıştım, umursamıyorum.

‘Pabucumun Dünyası’, sanki yaşadıklarınıza dair bir mesaj veriyor gibi… Ne dersiniz?

Öyle denk geldi! Yıldız Tilbe bu şarkıyı yazalı epey olmuş. İçeriğe bakacak olsan “Sultan gibi tahtın olsa yalnız olunmuyor” diyor şarkıda. Her şeyi çabuk tükettiğimiz bir dönemi anlatıyor. Sadece Türkiye değil, dünya böyle artık. Klip çıksın, şarkım hakkını alacak.

Bu albümünüzü  nasıl tarif edersiniz?
Pabucumun Dünyası’ hayatımda yaptığım en pahalı albüm oldu. Stüdyo, klip toplanınca 500 milyona yakın bir para tuttu!
Çok canlı enstrüman var. Bıkmış durumdayım mekanik müzikten!  Hissettiğim o ki, bu benim son albümüm! Şarkı yapacağım ama albüm yapılacak gibi değil. 12 şarkından iki klip çekiyorsun, gerisi unutulup gidiyor.

OĞLUM OLSUN iSTiYORUM

Sevgiliniz var mı?
O sessiz dönemimde çok güzel bir ilişki yaşadım ama bitti. Şu an bir ilişkim y  ok. Artık bu saatten sonra, benden küçük bir Rober olsun istiyorum, çocukları çok seviyorum.

Ya kız olursa…

Yalan mı söyleyeyim, valla erkek istiyorum! Biz Hatemo’lar Erkek çocuğa alışkınız.

Herhangi bir kriteriniz var mı?

Kulüp kulüp gezeceğim biri olmayacak. “Annem gibi…” der ya erkekler, benimki de öyle olmalı. Makyajlı değil, doğal güzelliği olmalı bir kadının…

Yeni yıl için dilekleriniz neler?İnşallah, evlenirim!

Röportajın devamı Hafta Sonu dergisinde.

Bir önceki yazımız olan Emre Belözoğlu kızına Zehra ismini verecek başlıklı makalemizde emre belözoğlu, emre belözoğlu eşi ve emre belözoğlu kızı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *