RedHack’in kurucusu Taylan Kulaçoğlu mu?

RedHack adlı hacker grubunun kurucusu olduğu iddia edilen Taylan Kulaçoğlu, tutuklanma kararının yüzüne okunması için çıkarıldığı hakim karşısında, “Tutuklanmamın siyasi bir operasyon olduğunu düşünüyorum. Medyada bir suçlu aranıyordu benim adım geçiyordu kurban olarak benim seçildiğimi düşünmekteyim” dedi. Taylan Kulaçoğlu hakkında verilen tutuklama kararında delillerin, kuvvetli suç şüphesinin varlığını göstermesi gerekçe olarak sunuldu.

Taylan Kulaçoğlu dün sabah saatlerinde Ankara Adliyesi’ne getirildi. Taylan Kulaçoğlusabah erken saatlerde Ankara Adliyesi’ne getirilmesine karşınTMK’nın 10. Mmaddesiyle görevli hâkim Halil İbrahim Kütük’ün karşısına ise akşam saatlerinde çıkartıldı. Hâkim karşısına çıkartılmayı nezarette bekleyen Taylan Kulaçoğlu, yüzüne okunan tutuklama kararının ardından yeniden Sincan Cezaevi’ne götürüldü.
Hâkimlik sorgusunda serbest bırakılmasının ardından İstanbul’a giderek sahibi olduğu restoranda çalışmaya devam ettiğini belirten Taylan Kulaçoğlu, “Yakalama kararından haberim yoktu. İtiraz üzerine tutuklanmamın siyasi bir operasyon olduğunu düşünüyorum. Benim atılı suçlamalarla ilgim yok. Medyada bir suçlu aranıyordu benim adım geçiyordu kurban olarak benim seçildiğimi düşünmekteyim.
Polis yaptığı aramalar sonucu bir şey bulamamış, araştırmalarına dayanak yapmam için önce benim tutuklanmamı sağlamış hâlâ bunun altını doldurmaya çalışmaktadır. Adalete olan az da olsa inancımın tamamı ile ortadan kalkmaması için serbest bırakılmayı talep ediyorum” dedi.

‘Kuvvetli suç şüphesi’
Savunmanın ardından hakim, Taylan Kulaçoğlu’nu “Telefon görüşmelerinin içeriği, internet sitelerinden elde edilen verilerin içeriğinin kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösterdiği, delillerin tam anlamıyla toplanmamış olup karartılma ve kaçma şüphesinin bulunması, adli kontrol hükümlerinin uygulanmasının yetersiz kalacağı, suçun kamu düzenini bozucu niteliğini” gerekçe göstererek tutukladı.

Bir önceki yazımız olan Ensonhaber'in Hürriyet'e savaş açması başlıklı makalemizde en saçma ensonhaber manşetleri, en son haber ve en sonhaber resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. December 8, 2013

    […] RedHack’in kurucusu Taylan Kulaçoğlu mu? […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *