Ramon Motta Beşiktaş’ta

Sol bek transferinde Büttner, Holebas ve Edson’a yoğunlaşmasına rağmen büyük bir sürprize imza atarak 25 yaşındaki Brezilyalı futbolcu Ramon Motta ile anlaşan Beşiktaş’ın, 20 gündür Brezilyalı oyuncuyu takip ettiği ortaya çıktı.

Siyah-beyazlı kulüpte, Futbol A Takımı’ndan Sorumlu Yönetici Ahmet Kavalcı, basında çıkan tüm isimlerle görüştüklerini belirterek, “Ama biz işimizi şansa bırakmak istemedik. Transferin son günlerine kadar sözkonusu kulüplerle pazarlığımızı sürdürdük. Baktık olmuyor biz de Ramon’u transfer ettik” ifadelerini kullandı. Büttner, Holebas ve Edson için uzun süredir yaptıkları çalışmaların olumlu sonuç vermediğini kaydeden Kavalcı, Teknik Direktör Slaven Bilic ve Futbol Genel Direktörü Önder Özen’in, Brezilyalı oyuncu Ramon’un transferi konusunda ortak karar verdiklerini açıkladı.
Siyah-beyazlı yönetim kurulu üyesi, “Özellikle Manchester United Kulübü, Büttner konusunda bize çok zorluk çıkardı. Bu isimler basında yer alınca işimiz daha da zora girdi. Biz yönetim olarak böylesi olumsuz durumlar için alternatiflerimizi çoktan hazırlamıştık. Ramon ismine Önder Özen ve Slaven Bilic ortak karar verdi. İkisi bu futbolcuyu tanıyor ve Beşiktaş’a yararlı olacağına inandıkları için yönetim olarak transferini gerçekleştirdik” diye konuştu.

Bedelsiz geldi
Beşiktaş, Ramon de Moraes Motta’yı satın alma opsiyonuyla birlikte sezon sonuna kadar kiraladığını dün KAP’a resmen bildirdi. 25 yaşındaki oyuncu için Corinthians’a kiralama bedeli ödemeyecek olan siyah-beyazlı kulüp, 2013-2014 sezonun sonunda isterse 2,5 milyon euro karşılığında Ramon’un bonservisini alabilecek.

Sezon Takım Maç
2005-10 Internacional 28 maç
2009-11 Vasco da Gama 42 maç 5 gol
2011-12 Corinthians 16 maç 1 gol
2012-13 Flamengo 25 maç 1 gol

Bir önceki yazımız olan Sultanlar start alıyor başlıklı makalemizde 28. Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası, Bahar Toksoy ve filenin sultanları hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *