Raisa ve Vanessa büyüledi

Gencecik yaşlarına rağmen moda dünyasında markalarını hızla zirveye taşıyan Raisa ve Vanessa’nın İstanbul Moda Haftası’ndaki defilesine bayıldım

İlk kez İstanbul Moda Haftası’nda defile yapmanın heyecanını yaşayan ikizlerin başarısı görülmeye değerdi. Şahsen çok sıkı takip ettiğim tasarımcılar oldukları için ben de ayrı bir heyecanlandım.
Vitray sanatının desenlerinden ve renklerinden yola çıkan Raisa Vanessa; camın saydamlığını gösterdikleri transparan kumaşlar, vitray işlemeler, nakışlar, camdan kemerler ve boyunluklarla çok etkileyici bir koleksiyon hazırlamışlar. O koleksiyondaki kıyafetlerin her birine sahip olabilseydim iyiydi ama bunun için çok çalışmak lazım çook!
Defiledeki modellerin çoğu yabancıydı ama benim bir numaram Didem Soydan oldu; her zamanki gibi! Yıllardır bütün dikkatleri üzerine çeken ve herkesin konuştuğu iddialı kostümlerini Raisa Vanessa’nın hazırladığı Ajda Pekkan’ın defile sonunda podyuma çıkması ve başarılı tasarımcılarla el ele yürüyerek onlara desteğini göstermesi de bir defilede bile duygulanmaya müsait Hayalet’inizin gözlerini nemlendirdi doğrusu!

NiHAYET “BAYÜLGEN KAFA”SI

Bana bir haller oldu dostlar, kesinlikle televizyon izleyemiyorum. Tatilden çıksın diye sabırsızlandığım birkaç dizi, başlasın diye merakla beklediğim yeni yapımlar da dahil hiçbir şey beni ekran başında tutamıyor nedense. Bir tek kişi hariç… Okan Bayülgen’i izlemeyi o kadar çok özlemişim ki; geri döndüğü için resmen bir bayram havası yaşıyorum!
Kendinden “Televizyon dünyasının en tehlikeli mahluku” diye bahseden Bayülgen’in tehlikesi izleyiciye değil diğer televizyonculara kanımca! Zira üstün zekası, ince esprileri ve kimseyi umursamayan karizmasıyla ekrana dönüşü pek harika ve rakipsiz oldu.
Muhallebi Kafa” ve “Çıplak Kafa”ya henüz denk gelemedim ama geçen haftaki “Makina Kafa”da inanılmaz eğlendim. Hele ki taklit kliplerle ve kanallardaki bütün komik, saçma sapan anlarla dalga geçişi sırasında gözümden yaş geldi. Tehlikeli adamımız hoşgeldi, iyi ki geldi!

KiMLERE KÖPÜRÜYORUM?

* Herşeyin yolunda gittiği zamanlarda muhteşem dost gibi takılıp zor anlarda aslında hikaye olduğunu gösteren arkadaşlara.
* Yıllarca emek vermiş olsan bile; menfaatinin bittiği noktada bir anda arazi olan dost görünümlülere.
* Magazinde kendi reklamını yapıp adından söz ettirmek için; kendisiyle hiç alakası olmayan konularda ahkam kesenlere, birlikte olduğu kişinin eski sevgilisine laf sokuşturanlara, sırf adı öne çıksın diye başkalarını harcayanlara.
* Sevip takip ettiği ünlü kişi her ne saçmalık, her ne ayıp ve kabul edilemez hata yaparsa yapsın onu alkışlamaya ve gaz vermeye devam eden takipçilere.
* Yüzyüzeyken söylemeye asla cesaret edemeyeceği şeyleri sosyal medya ortamında en çirkin şekilde dile getiren; normalde fare deliğine saklanacakken internette aslan kesilen tipçiklere.
* Kameranın ışığını gördüğü saniye dünyanın en sempatik insanına dönüşen oysa mütevazılıktan ve sevimlilikten hiç nasibini almamış bazı sanatçılara.
* Sırf egosunu tatmin etmek için evli-ilişki yaşayan demeden her önüne gelene musallat olanlara.

Cadde’deki hayalet

Bir önceki yazımız olan Daldan dala başlıklı makalemizde Cenap Şahabettin, çetin altan ve daldan dala hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *