Quattron nedir? Quattron teknolojinin avantajları

Quattron teknolojinin avantajları nedir?
Sharp, dünyanın ilk ve tek 4-Renk Quattron teknolojisiyle TV teknolojisinde yepyeni bir çağ başlatıyor. Quattron, Sharp mühendislerinin Japonya Sakai’de 10’uncu nesil üretim tesislerinde hayata geçirdiği patentli panel teknoloji.
4-Renk Quattron teknolojisi, varolan bütün televizyonlardaki 3 renk teknolojisine (RGB/kırmızı-yeşil-mavi), 4’üncü renk sarıyı (Y-sarı) ekleyerek renklerin yüzde 33 daha net, canlı ve gerçekçi görünmesini sağlıyor. Doğaya ve insan tenine en uygun olan sarı renkli pikseller, daha geçirgen olduğu için kullanılan arka aydınlatma kolaylıkla görüntüleri yansıtıyor. Bu da düşük enerji tüketiminin anahtarını kullanıcılara sunan teknolojiyi sağlıyor. Günümüzde en son teknoloji olarak sunulan bütün televizyonlar 6,2 milyon pikselle yayın yaparken, Quattron teknolojisine sahip bir televizyon 8,2 milyondan fazla alt piksele sahiptir. Buna ek olarak Sharp paneller Quattron teknolojisi sayesinde yüzde 25’e varan oranda daha yüksek kontrasta imkan veriyor. Sharp LED TV’lerde izlediğiniz her görüntüde ekstra boyut hissedersiniz.

2013’te Sharp’ın amiral gemisi diye tanımlanabilecek TV modeli hangisi?
Sharp LED TV modellerimizden 857 serimizi tam anlamıyla amiral gemisi olarak tanımlayabiliriz. 60 inç (152cm), 70 inç (177 cm) ve 80 inç (203 cm) ebatlarında var olan 857 serisindeki ürünlerimiz tam donanımlıdır, Quattron teknolojisine sahiptir. Metalik gri ince çerçevesi ile hem şık hem zarif bir görünüm sağlıyor. Tüketici bunu hemen fark ediyor. Biz daha bu modellere işaret etmeye hazırlanırken, tüketici tercihini bu yönde kullanarak seçimini yapmaya başladı.

Türkiye’ye özel ürün gamınızdaki en büyük TV hangisi?
Dünyanın en büyük seri üretim full LED TV’si 90 inç. Türk tüketicisini büyük ekranla buluşturuyoruz.

Rakiplerinize kıyasla fiyat/performans avantajı sunuyor musunuz. En pahalı modeliniz hangisi?
Sunduğumuz ileri teknolojiye rağmen fiyatlarımızı rekabet halinde tutabiliyoruz. Bu da Sharp’ın kendi üretim tesislerinde büyük panel üretimini seri olarak gerçekleştirmesinden kaynaklanıyor. Maliyetler bu şekilde düşürüldüğünden, özellikle büyük ekranda fiyatlarımız rakip markalara nazaran makul kalıyor. Kendi ürün gamımızın içinde en yüksek fiyat olarak ilk sırayı 90 inç televizyon alıyor. Fakat pazara bakıldığında dünyanın en büyük seri üretim LED TV’si olan 90 inç televizyonumuz rakip markalara kıyasla fiyat bakımından oldukça avantajlı.
Markanın Japonya, Türkiye ve dünyada pazar payı
nedir?

Sharp büyük ekran pazarında Japonya’da yüzde 90, dünyadaysa yüzde 50’yi aşkın bir pazar payına sahip. Teknoloji tutkunu olan Japonların neredeyse tek tercihi Sharp. ABD’deyse büyük ekran TV pazarında Sharp markası yüzde 70’e varan pazar payına sahip. Türkiye’de bu rakamlara ulaşmamız için tüketiciye en başta büyük ekran satın almaları için büyük bir ev ve salona ihtiyaçlarının olmadığını anlatıyoruz. Çünkü bu teknolojileri keşfeden Sharp markası büyük panelleri üretirken aynı zamanda X-GEN panel ve Active Motion 200 gibi teknolojileri de kullanarak büyük ekran izleme mesafesini kısaltıyor. Yüksek çözünürlüğe sahip 90 inç televizyonu 3,5 metreden, 80 inç televizyonu 3 metreden, 70 inç televizyonu 2,7 metreden, 60 inç televizyonuysa 2,3 metreden rahatlıkla izleyebilirsiniz. Gerçek şu ki ekrana yakın oturduğunuzda çok daha mükemmel bir deneyim yaşarsınız. Görüntüler sinema salonunda olduğu gibi görüş alanınızın büyük bir kısmını kaplar.

Yaptırdığınız araştırmalara göre marka Türkiye’de nasıl algılanıyor?
Edelman’ın Türkiye’yi de kapsayan bir araştırmanın sonuçları, Türk halkının yüzde 80’inin Japonya merkezli firmalara, Japon markalarına güvendiğini ortaya koyuyor. Türk tüketicisi, yüzde 74 oranlaysa en çok teknoloji sektörüne güveniyor. Teknoloji deyince hepimizin aklına önce Japonya ve Sharp gibi öncü Japon firmaları geliyor.

 

Bir önceki yazımız olan Ahmet Hakan ve Melih Gökçek düellosu başlıklı makalemizde Ahmet Hakan, Burada Laf Çok ve cnn türk hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *