Primary Information ve yayıncılık sırları

2006 YILINDA KURULAN PRIMARY INFORMATION SANAT KİTAPLARININ YANISIRA BASILI ÜRETİM YAPAN SANATÇILARIN ÇALIŞMALARINI YAYINLAYARAK HEM BU ALANDAKİ PAHALI VE SEYREK BULUNAN KİTAPLARA BİR ALTERNATİF SUNUYOR, HEM DE SEVDİKLERİ SANATÇILARIN TANINMASINDA BÜYÜK ROL OYNUYOR.

Sanatın galeri ve müze duvarlarıyla kısıtlanmadan herkes tarafından ulaşılabilir olmasını hayal ederek yola koyulan Primary Information, 2006 yılından beri yayınladığı kitap ve koleksiyonlarla, farklı disiplin ve jenerasyonlardan sanatçıların çalışmalarını sayfalara aktarıyor.

Sanat kitaplarına büyük bir tutkunluk duyan Miriam Katzeff ile James Hoff bu alandaki kitapların hem nadir bulunuyor, hem de son derece pahalı olmasından şikâyet etmektense tam da bunun karşıtı bir eyleme geçmişler. Böylelikle Primary Information projesini başlatan ikili, sanat kitaplarını basit ama incelikli bir tasarımla, herkesin karşılayabileceği bir fiyat karşılığında yayımlamaya koyulmuşlar.

Genç sanatçıların çalışmalarını kitap hâline getirerek tanınmalarında önayak olmayı hedefleyen Primary Information, basılı üretim yapan ve çalışmalarını beğendikleri sanatçıların farklı ülkelerde de takip edilebilmesini hedeflemiş. Avrupa’da bu tarz yayınevlerine sıkça rastlansa da Primary Information bu konuda Amerika’da bir ilk sayılır. Sanatçıların çalışmalarını galeri ve müzelerden çıkartıp kitaplara aktaran Primary Information bu şekilde basılı üretim yapan sanatçıların çalışmalarının da yaygınlaşmasını sağlıyor.

Kendilerine küratörlüğünü üstlendiği sergileri sonradan bir kitap hâline getiren Seth Siegelaub’u örnek aldıklarını söyleyen Miriam Katzeff ve ekibi şu sıralarda Siegelaub’un kitaplarından oluşacak bir koleksiyon hazırlamakla ve Primary Information’ın internet sitesindeki indirilebilir kitaplar kısmını genişletmekle uğraşıyor.

Bandrolsüz ve yayıncılık konusu

 Picturebox ve yayıncılık sırları

 Nieves Books’un yayıncılık sırları – Fotokopi makinesinin alâmeti

SEDEN MESTAN – BANTMAG – 2012

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

2 Responses

  1. February 10, 2015

    […] Primary Information ve yayıncılık sırları […]

  2. February 25, 2015

    […]  Primary Information ve yayıncılık sırları […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *