Prens kapıda kaldı!

Hırsızların pazartesi içeri kadar girmeyi başardığı Buckingham’da çarşamba da polislerin bahçedeki Prens Andrew’u tanımayarak kimlik sorduğu ortaya çıktı. Hırsız sanılan Prens’e silah doğrultulduğu iddia edildi.

İngiltere kraliyeti geçtiğimiz pazartesi günü Buckingham Sarayı’ndaki hırsızlık girişiminin ardından İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in oğlu Prens Andrew’un (53) hırsız sanılmasıyla yeni bir şok yaşadı. İngiltere’de yayımlanan Sunday Express gazetesine konuşan kraliyete yakın bir kaynak, bahçede dolaşan Prens Andrew’un polisler tarafından durdurularak yere yatırıldığını iddia etti. Daha sonra Prens’e kimlik soran güvenlik görevlileri üzerine silah doğrulttu. İddiaya göre yaklaşık 30 saniye boyunca silah Prens’e doğrultulmuş halde kaldı. Polisler de gerçeği fark edince çok utandıklarını belirtti. İngiltere Polis Teşkilatı Scotland Yard’ın sözcüsü iddiaları reddetti. Sözcü, olay sırasında silah kullanılmadığını iddia etse de Prens Andrew’a kimlik sorulduğunu kabul etti. Prens Andrew ise polisin özrünü kabul etti. Prens, “Polisin kraliyet ailesinin güvenliğini sağlamak gibi zor bir işi var. Bazen yanılabilirler. Özür diledikleri için minnettarım. Umarım gelecekte bahçede güvenli bir şekilde yürüyebilirim” dedi.
Öte yandan Buckingham Sarayı’na yapılan hırsızlık girişimi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Saray’a girdikten sonra yakalanan hırsız DJ Victor Miller’ın (37) aynı zamanda müzik yönetmenliği yaptığı açıklandı. Akıl sağlığında sorun tespit edildikten sonra hastaneye yatırılan Miller’ın 28 gün boyunca kontrol altında tutulacağı belirtildi. Saray’ın önemli salonlarından birine girdikten sonra yakalanan Miller’ın ayrıca binadaki mücevherleri hedef aldığı ortaya çıktı.
Miller, yakalandığında geçmişte İngiliz şarkıcı Amy Winehouse ile çalıştığını da ileri sürdü. Özellikle Kraliçe II. Elizabeth’in taç giyme töreni sırasında taktığı elmas kolyeyi hedef aldığı düşünülen Miller’a 38 yaşındaki başka bir hırsız da eşlik etmişti. Ancak diğer hırsız Buckingham Sarayı’na girmeyi başaramadan yakalanmıştı.
Saraydaki son güvenlik ihlali 1982 yılında olmuştu. 30 yaşındaki işsiz ve dört çocuk babası Michael Fagan, sarayın duvarlarındaki borulardan tırmanarak Kraliçe’nin yatak odasına kadar girmişti. Olay sırasında uyuyan Kraliçe, uykusundan uyanarak Fagan’ın yatak ucunda oturduğunu görmüş ve Fagan gözaltına alınana kadar kendisiyle sohbet etmişti.

Bir önceki yazımız olan 'Ben de özledim' ne zaman yayınlanacak? başlıklı makalemizde Ben de özledim, Ben de özledim dizisi ve Ben de özledim dizisi ne zaman yayınlanacak hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *