Polisler bile hayran kaldı

Fransız Emmanuel ile oğlu Evelien, Fransa’da arkadaşlarının gelin arabası yaptıkları klasik otomobilleriyle İzmir’e gelerek, buradaki düğünde de 1964 model otomobilleriyle gelin ve damada eşlik ettiler.


Baba ile oğulun döneminin efsaneleri arasında sayılan Citroen CV2 marka klasik araçlarıyla Fransa’dan Türkiye’ye uzanan yolculukları 13 gün sürdü. Aslında her şey, ikilinin arkadaşları Orçun ve Aleksandra’nın mayıs 2012’de ilk olarak Fransa’da gerçekleştirdiği nikâh töreniyle başladı. Nikâh, Aleksandra’nın ailesinin yaşadığı Fransa’nın Berry şehrindiydi. Baba oğul çifte 5 saatlik yolculuk boyunca gelin arabası olarak süsledikleri 1964 model klasik otomobilleriyle eşlik etti.
Çift, İzmir’de de düğün yapmaya karar verince ikili bu kez rotayı İzmir’e çevirdi. İzmir’deki düğüne uçak yerine gelin arabası olarak süsledikleri Citroen CV2 ile gitmeyi kararlaştıran Emmanuel ve oğlu Evelien, 29 Temmuz’da Fransa’dan yola çıktı. Mini bir Avrupa turunun ardından 3 bin 500 kilometrelik yolu 1964 model arabalarıyla aşarak Türkiye’ye ulaşan ikili, başlarından geçenleri gün be gün oluşturdukları blogdan paylaştı.
Dönüş için de 2 bin kilometrelik 25 etap ve 4 feribot yolculuğu içeren bir parkur çıkartan baba-oğul arabalarının arkasına yol boyunca geçtikleri Fransa, İtalya, Yunanistan ve Türkiye’nin küçük bir bayrağını da koydu.

Polisler modelini sordu
Fransa’dan yola çıkan baba-oğul kafadarlar, Yunanistan’dan İstanbul’a vardığında takvimler 10 Ağustos’u gösteriyordu. İstanbul’da arabalarının büyük ilgi gördüğünü belirten Emmanuel, blogda şu ifadelere yer verdi: “Diğer ülkelerden farklı olarak Türklerin çok kuvvetli. Tüm şehirlere oranla daha fazla korna ve havaya kalkan yumrukla selam aldık. Polisler tarafından yolda 2 kez durdurulduk. Polislerin merak ettiği şey; aracın modeliydi.”

Bir önceki yazımız olan “Bizim ilişkimizde hiyerarşi yoktu” başlıklı makalemizde diana film, Galler Prensesi Diana ve Hasnat Khan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *