Polisler artık üniversitede!

İçişleri Bakanlığı’nın, YÖK’e gönderdiği üniversitelerde “sıcak sonbahar” önlemlerini içeren genelge sert önlemleri kapsıyor.

* Üniversite rektörünün talep etmesi halinde yeteri kadar polis üniversite içerisinde görevlendirilebilecek.
* Üniversitelerin giriş ve çıkışlarına yakın mahallerde, personelin kendi güvenliklerini de sağlayabilecekleri uygun yerlerde 24 saat esasına göre yeteri kadar polis görevlendirilecek.
* TBMM üyeleri ve üst düzey devlet görevlilerinin üniversitelere ziyaretlerde, gerekli her türlü güvenlik tedbirleri üniversite rektörlüklerince alınacak. Kuvvet taleplerinin mülki idare amirliklerince gecikmeksizin karşılanacak.
* Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde, Yurt-Kur bölge müdürlerinin üniversite güvenlik koordinatörleri ile yurtlarda meydana gelebilecek olaylarla ilgili devamlı irtibat halinde olması sağlanacak.
* Yurtlarda meydana gelmesi muhtemel olayları engellemek amacıyla yeteri kadar kamera sistemi ile beraber fiziki güvenlik tedbirleri öncelikli olarak ele alınması Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın takdirinde olacak.
* Üniversitelerde meydana gelebilecek olaylara müdahale edilmesi amacıyla, öğretim yılını kapsayacak şekilde ihtiyaç halinde başvurmak üzere rektörlüklerce kolluk kuvveti talep edilebilecek ve sivil emniyet personeli görevlendirmesi istenebilecek.
* Kampuslarda meydana gelmesi muhtemel olayları engellemek amacıyla yeteri kadar kameranın yeraldığı sistemler kurulacak. Kamera sistemlerinin yanı sıra üniversite yerleşkelerine giriş-çıkışların turnike sistemi ve manyetik kart ile yapılması sağlanacak.

Bir önceki yazımız olan Facebook'tan BDP'ye kötü haber başlıklı makalemizde ahmet türk, ayla akat ve barış ve demokrasi partisi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *