Polis Muzaffer Şirin’i serbest bıraktı

Sebo’ lakaplı Galatasaray taraftar grubu Ultraslan’ın lideri Muzaffer Şirin ile İnönü Stadı’nda tribünde taraftarları copla dövdüğü gerekçesiyle bir süre tutuklu kalan Rauf Büyük’ün de arasında bulunduğu 10 kişi serbest bırakıldı

Üç büyük kulübün taraftar gruplarına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ‘Sebo’ lakaplı Galatasaray taraftar grubu Ultraslan’ın lideri Muzaffer Şirin ile İnönü Stadı’nda tribünde taraftarları copla dövdüğü gerekçesiyle bir süre tutuklu kalan Rauf Büyük’ün de arasında bulunduğu 10 kişi serbest bırakıldı. Stat görevlisi Tuncay Coşkun ile Badat Caddesi’ndeki yürüyüş sırasında bıçaklanan Kadir Ökçesiz cinayetleri de soruşturma kapsamında araştırılıyor. Coşkun’un katil zanlısının ise emniyette sorgulandığı öğrenildi.
İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri önceki gün 3 büyük kulübün taraftar gruplarına yönelik şafak operasyonu düzenlemiş, 112 adrese yapılan baskınlarda, Beşiktaş taraftar grubu Çarşı’nın eski lideri Alen Markaryan, Galatasaray taraftar grubu Ultraslan’ın lideri Muzaffer Şirin ile Genç Fenerbahçeliler’in(GFB) lideri Sefa Kalya’nın da arasında bulunduğu 84 kişi gözaltına alınmıştı.

Başkan şikâyetçi olmuş
Gözaltına alınanlardan 4’ü önceki gün savcılık talimatıyla serbest bırakılırken önceki gün de Muzaffer Şirin ile Rauf Büyük’ün de arasında bulunduğu 10 kişi sorgularının tamamlanmasıyla serbest kaldı.
Öte yandan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’nın kulübün başına geçmesinin ardından kendisinden bedava maç bileti talep eden ve takım üzerinden maddi menfaat sağlamaya çalışan bazı taraftar gruplarını geçmişte emniyete şikayet ettiği de öğrenildi. GFB kurucularından Sefa Kalya’nın husumet yaşadığı bir tribün grubuna yönelik düzenlediği silahlı saldırıda yaşamını yitirdiği öne sürülen Tuncay Coşkun isimli stat görevlisinin katil zanlısı E.T.’nin de düzenlenen operasyonla yakalandığı belirlendi. Emniyete sarık ve cübbe ile getirilen T.’nin cinayet ve kulüp içindeki çıkar ilişkisi konularında sorgulanacağı bildirildi. Şike sürecinde UEFA kararlarını protesto için Bağdat Caddesinde gerçekleşen yürüyüş esnasında bıçaklanan Kadir Ökçesiz‘in ölümünün de gözaltındaki bazı isimlerle ilintili olduğu öne sürüldü. Sorgusu tamamlanan Alen Markaryan’ın ise hem sanık hem de müşteki olduğu öğrenildi.
Emniyetteki isimler önceki geceki geniş güvenlik önlemi altında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Sevk sırasında bazı taraftarlar basın mensuplarına, “Bizim suçumuz yok. PKK dışarıda taraftarlar içeride” şeklinde tepki gösterirken, GFB lideri Sefa Kalya, “Aziz Yıldırım nerede” diye bağırdı.

 

Bir önceki yazımız olan Çatalca'daki Roman ailelerin çilesi başlıklı makalemizde Çatalca, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve Çatalca Belediyesi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *