Pınar Erguner neden CNN’den NTV’ye geçti?

Yıllardır CNN Türk’te ‘Hafta Sonu Keyfi’ programıyla ekrana gelen Pınar Erguner,kendine yenilik katmak ve işe olan azmini biraz daha artırmak için NTV’yle anlaştı. Erguner, şimdi yeni kanalında seyirciye hafta sonu keyfini yaşatıyor…

2013 yılında yapılan Pınar Erguner röportajı

CNN Türk’ten NTV’ye geçiş nasıl oldu?
CNN Türk benim için 12 sene boyunca evlendiğim, boşandığım ve anne olduğum yuvamdı. Kendime yenilik katmak, işe olan azmimi biraz daha arttırabilmek için bir değişim yapmak gerekiyordu. O sırada da programı Hakan Çelik’le beraber sunacaktık. Ama bazı çekincelerim oldu. İki kişilik bir sunum hiç yapmadığım bir şeydi. Yapabilir miyim? diye düşünürken NTV’yle bir görüşmem oldu ve bana tek kişilik bir alan sunuldu. Ben de bunun çok daha doğru olduğuna karar verdim.

Yeni kanalınızda mutlu musunuz?

Herkes NTV’ye çok yakıştığımı söylüyor. NTV benim için çok önemli bir marka. Hayatımda CNN Türk ve NTV, CV’ime koyduğum çok önemli iki marka. O yüzden çok mutluyum. İlk yayınlardan sonra aldığımız tepkilerle keyfimiz daha da yerine gelmeye başladı.

Yayın sırasında konuklarınıza özel sorular hazırlamıyor, akışına göre sohbet ediyorsunuz…
Soru hazırlamıyorum ama bu hazırlanmıyorum gibi algılanmasın. Konuklarımla ilgili her şeyi bilerek yayına çıkıyorum. Soru hazırlayarak yayına çıktığım zaman kendimi rutin bir döngünün içine kıstırılmış hissediyorum. Halbuki ben konuya hakimsem, o konuyla ilgili sonsuz soru sorabilirim. Zaten habercilikten geldiğim için işim yoktan soru var etmek. Çünkü 12 senelik haber tecrübesiyle işin matematiğini biliyorum.

pınar ergüner boyu

‘Miladı dolan ilişkiler bitmeli’

Güney kaç yaşında oldu?
O benim hayatımın anlamı, aşkı, her şeyi… 6,5 yaşında.

8,5 yıllık evliliğinizi kısa bir süre önce bitirdiniz…

Evet isteyerek gerçekleşen bir boşanmaydı. Bu durumun ikimiz için çok hayırlı olduğuna inanıyorum. Bizim birlikte olmamızın tek bir önemi varmış, Güney’in dünyaya gelmesi… Miladı dolan ilişkilerin bitmesi gerektiğine inanıyorum. Eğer biz bir arada kalsaydık çok negatif bir aile olacaktık. Güney’in bizi öyle görmesi yerine, ayrı ayrı mutlu görmesini tercih ederim. O yüzden çok doğru bir karar verdim, çokta mutluyum.

Sunuculuk ölümsüz meslek

Eğer bu mesleği yapmasaydınız, neyi seçerdiniz?
Mesleğimi çok seviyorum. Bir daha dünyaya gelsem yine oğlum Güney’i ve bu mesleği yapardım. Eğer sunucu olmasaydım halka ilişkilerle ilgili bir iş yapardım. Çünkü insanlarla iletişim kurmayı seviyorum. Konuşmak, kendini ifade etmek ve çözüm bulmakla ilgili bir meslek yapardım.

Mesleğinizi yapma yaşı olarak kendinize sınır koyuyor musunuz?

Koymuyorum, çünkü sunuculuk meslek olarak ölümsüz bir şey. Eğer uygun format olursa bu işi yapmaya devam edebilirsiniz. Mesela Halit Kıvanç hâlâ ekranda. Bu program bana yakıştığı sürece bu işi yaparım. Ama formatın yaşıma, bilgime, görgüme ve enerjime yakışmadığını düşündüğümde programı değiştiririm. Televizyonculukta bir sınır yok. Her yaştan herkese ihtiyaç var.

Şu anda ekranda olan programlarla ilgili neler söyleyebilirsiniz?
Programcılık anlamında Türkiye’nin çok değiştiğini ve geliştiğini düşünüyorum. Biz bir formatı alıyoruz ve Türkleştiriyoruz, kendimiz gibi yapıyoruz. Acun’un başarısı burada asla yadsınamaz. Ve Son dönemde programlarda yer alan eşleştirmeler ilk başta çok alakasız gelse de çok güzel işlerin ve uyumun ortaya çıktığını görüyoruz. Deneme yanılma yoluyla benliğimizi bulacağız. Yavaş yavaş güzel işler ortaya çıkmaya başladı.

Bir önceki yazımız olan Mine Tugay'dan Serenay ve Çağatay yorumu başlıklı makalemizde mine tugay, Mine Tugay medcezir ve Mine Tugay röportajı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. December 12, 2015

    […] Pınar Erguner neden CNN’den NTV’ye geçti? […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *