Pharrell Williams İstanbul konserinde büyüledi

Önceki akşam İTÜ Stadyumu ‘Happy’ (Mutlu) şarkısıyla tanınan dünyaca ünlü yıldız Pharrell Williams’ı ağırladı. Sanatçı, ‘Happy’  şarkısında verdiği mesajı yineledi. ‘Korku içinde yaşamayın’ dedi

İTÜ Stadyumu önceki gün gençlik coşkusunu ağırladı. GNC Fest kapsamında, arka arkaya Manga, Mabel Matiz, Model, INNA ve Rita Ora sahneye çıktı. 22.30’da Pharrell Williams sahneye çıktığında ise tüm dinleyici ayaktaydı. 2003’ten bu yana müzik dünyasında çok sayıda ismin prodüktörlüğünü üstlenen, 2013’te ‘Blurred Lines’ ve ‘Happy’ şarkılarıyla listeleri alt üst eden şarkıcı, son olarak ‘Girl’ adlı albümünü çıkarmış ve bir serginin de küratörlüğünü üstlenmişti.

5 ile 50 yaş arası
Williams, konsere en sevilen hitlerinden ‘Lose Yourself to Dance’ ile başlayıp, “Türkiye’de olduğuma inanamıyorum. Sizler burada farklı dinlerden insanlar olarak bir arada uyum içinde yaşıyorsunuz bu çok etkileyici,” diyerek dinleyicileri selamladıktan sonra ‘Girl’ albümünden ‘Come Get it Bae’yi seslendirdi. Dinleyenleri dans ettirmek konusunda kararlı olan Pharrell, yerinde oturan kimse kalmayıncaya kadar “Herkesi ayakta görmek istiyorum, buraya parti yapmaya gelmedik mi?” diye tekrarladı.
Williams’ın ‘partisi’ gerçekten de partiye gelmiş genç dinleyicilerle doluydu, ancak genç derken, gerçekten genç hatta çocuk… Dinleyici yaşı 5’le 50 arasında değişen konsere küçük çocuklar anne babalarıyla gelmişlerdi. Dans eden aileler şarkıcının ‘Happy’ parçasının ‘Çılgın Hırsız 2’ animasyonuyla ünlendiğini yani önce çocuklar tarafından sevildiğini de hatırlattı.

Aile boyu konser
‘Hot in Here’, ‘Rock Star’ gibi prodüksiyonunda yer aldığı şarkıları arka arkaya seslendiren Williams, ‘Blurred Lines’ı çaldıktan sonra Get Lucky’yle dinleyicileri coşturdu. Williams, ‘Happy’ ile kapanışı yapmadan önce dinleyicilere, “Kaçınız korku içinde yaşıyor? Kaçınız sevgi ve uyum içinde yaşıyor? Şimdi söyleyeceğim şarkı korkmamak ve mutlu olmak üzerine, hiçbir adamdan ve hiçbir şeyden korkmayın. Allah’tan başka hiçbir korkunuz olmasın. Mutlu olun, mutluluk ve sevgi içinde yaşayın,” dedi.
Williams’ın yaklaşık bir saatlik performansı kısa olmasına rağmen dinleyicileri mutlu ederek sonlandı. Sonrası ise İTÜ Stadyumu’nda konsere gelen herkesin göze aldığı bir çıkış izdihamıydı. Ancak mutluluğun kanıtı şuydu ki, kalabalık, çıkışa doğru sıkış tepiş gitmeye çalışırken dahi dans etmeye devam etti.

Şapka yerine çiçekli taç

Konsere boynunda bol miktarda kolye ve artık imajının bir parçası haline gelen şapkasıyla çıkan Williams, konser ortasında kolyeleri ve şapkasını çıkardı ve “Kolyelerle rahat söyleyemiyorum şarkıyı,” dedi. Sonrasında ise başı fazla boş kalmadı, sahne ekibinden birinin kendisine uzattığı İstanbul sokaklarında 5 TL’ye satılan beyaz çiçekli taçlardan birini taktı. Konser sonuna kadar da şarkılarını beyaz çiçekli tacıyla söyledi.

Fisun Yalçınkaya

Bir önceki yazımız olan Şirin Ediger'in yeni aşkı kim? başlıklı makalemizde Okan Bayülgen, Şirin Ediger ve Şirin Ediger yeni aşkı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *