Petek Dinçöz’ün yeni imajı

Petek Dinçöz yeni imajı ve albümüyle en mutlu günleri yaşıyor. Bir de ayaklarını yerden kesen ve yüzünü güldüren bir aşka tutulan şarkıcı, yaşadığı değişimi ve özel hayatını Hafta Sonu’na anlattı.

Son albümünüz bu yılın başında çıktı. Adı da “Milad”. Nasıl gidiyor?
Hiç denemediğim işleri yapmayı çok seviyorum. Yani aslında başarmayı seviyorum. Korkak bir yapıya sahip değilim. Gözü kara bir kadınım. Birinin “Yapamaz!” dediği işleri başarmaya bayılıyorum. Albümüm de çok iyi gidiyor. Şu an çektirdiğim fotoğraflarımın gerçek beni yansıttığına inanıyorum. Hayatımdan sadece kilolarım gitmedi, birçok şey değişti.

Röportajlarınızda “Bu albüm benim miladım oldu” dediniz. Neler değişti Petek Dinçöz’de?

Fark ortada! Bakmayı ve dinlemeyi bilmek önemli. Benim artık hayat felsefem, önyargısız olmak ve çevremde mutlu insanları tutmak. Kalbi iyi insanlara hayatımı açıyorum. Sporu hayatıma soktum. Yemek yemekten çok zevk alırdım. Ama baktım ki hayat o değil. Bu hayatın değerini, kıymetini bilmek gerekiyor. Kafa yapısı olarak da çok değiştim. İnsanın yaşı ilerledikçe hayat görüşü değişiyor. Ama şu anki doğruma ulaşabilmek için demek ki eski hataları yapmalıymışım.

Sanırım bu değişimin etkisinde Umre’ye yaptığınız ziyaretin de etkisi var…Ben her zaman dua ediyordum. Ayrıca, “Biliyor musunuz ben şunları yaşadım” falan demedim. Bu Allah’la benim aramda olan bir durumdu.

Petek Dinçöz'ün saç stili ve yeni imajı

Petek Dinçöz’ün saç stili ve yeni imajı

‘Artık yaşıma göre giyiniyorum”
Yeni çekilen fotoğraflarınızda tam yaşınızın kadınısınız. Eski abartılı haliniz yok olmuş. Petek Dinçöz’deki bu sadelik yaşadığı değişimin bir etkisi mi?

Eski elbiselerin hepsini ihtiyacı olan, genç arkadaşlarımıza verdim. Sadece benim için özel olanlar kaldı. Artık yaşıma göre giyiniyorum.

Ama bütün bunları, bu kadar abartıyı da isteyen siz değil miydiniz?
Assolistlik bana yaşımdan büyük giyinmem gerektiği imajını veriyordu. Beni dinlemeye gelenler annem, babam yaşında insanlardı.

Şimdi artık pop’a yöneldiniz, kariyeriniz açısından tarz değiştirmek aslında bir risk. Çekinceleriniz olmadı mı?
Hayatımda çekinceye yer yok. Risk almayı seviyorum. Bana “Rock söyleyebilir misin?” dersen girer stüdyoya onu da okurum. İnsanların “Yapamazsın” dediği şeyleri yapmaya bayılıyorum. Böyle bir özelliğim var. Bana “Yapamazsın!” demeyeceksin. Yaparım bilirsin (gülüyor)!

“AŞK EŞiTTiR MUTLULUK”
Şu sıralar aşk size ne hissettiriyor? Aşk eşittir mutluluk demek. Kafamda hiç aşık olabileceğime dair bir şey yoktu. Bir erkek arkadaşım var ve üç aydır birbirimizi tanıyoruz.

Evet, bir televizyon programında erkek arkadaşınız olduğunu söylemiştiniz. Sanıyorum adı da Abdullah’dı. Kimdir bu Abdullah?

Bir doğum günü partisinde otururken karşılaştık ve elektrik çarpıntısı oldu (gülüyor). Öyle başladı. Şu an her şey yolunda gidiyor. Abdullah ünlü biri değil. Tekstilci. Zaten magazine de yakalanmak istemezsen yakalanmazsın. Bunu Abdullah’la daha iyi anladım. Artık plansız yaşıyorum. Mesela ilerleyen yıllarda sırt çantamı takıp yurt dışına dil eğitimine gitmek istiyorum.

Şu anda acaba yaşayamadığınız gençlik yıllarınızın acısını mı çıkarıyorsunuz?

Aynen öyle. Sevgilimle lunaparka gidiyorum, çarpışan arabaya, dönme dolaba biniyorum.

Yeniden evlenmeyi düşünüyor musunuz?
Üç aydır tanışıyoruz ama henüz ilişkimiz başlayalı bir ay oldu. Çok yeni. Ama tabii ki insanın sevildiğini bilmesi çok özel. Hayatımda her gün “Seni seviyorum aşkım” diyen biri var. Bu çok güzel. Her şeyi doğal akışına bırakıyorum. Bazı hayallerim var: Beş-altı tane çocuk doğurmak istiyorum, Türkiye’de yapılmamış bir şov programı yapmak istiyorum. İstekler bitmez!

Şu an çok formdasınız. Albüm öncesinde de hayli kilo vermişsiniz. Neler yaptınız?

Sağlıklı besleniyorum. İhtiyacım olan kadarını yiyorum. Hayatımdan abur cuburu çıkardım. Eskiden televizyon karşısında tuzlu çekirdek yemekten dudaklarım dört kat şişerdi. Haftada beş gün, sekiz kilometre yürüyorum. Sabah erken kalkıyorum.

 

Bir önceki yazımız olan Muhteşem Yüzyıl'ın finali nasıl olacak? başlıklı makalemizde Final sezonu, hürrem sultan ve ibrahim paşa hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *