Papa Francesco’yu herkes çok seviyor

Katoliklerin ruhani lideri hoşgörülü tavırlarıyla dikkat çekiyor. Papa Francesco en son evlilik dışı doğacak bir bebeği seve seve vaftiz edeceğini söyledi

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, yardımsever tavırlarıyla sempati toplamaya devam ediyor… Kendisine mektup yazanlara mümkün olduğunca cevap veren Papa, çocuk beklediği adamın evli olduğunu öğrenen Anna Romano adlı kadına da yardım elini uzattı. Yazdığı mektupta, hamile olduğunu söylediği erkek arkadaşının evli olduğunu ve çocukla ilgilenmeyeceğini öğrendiğini anlatan Romano, kürtajı kesinlikle düşünmediğini ancak gayrımeşru bebeği kimsenin vaftiz etmeyeceğinden korktuğunu belirtti. Papa ise, Romano’nun vaftiz için bir sorun yaşaması durumunda bizzat kendisinin bebeği vaftiz edeceğini açıkladı.

Cesur olmayı öğütlüyor
Papa’nın telefon açtığı bir başka kişi ise eşcinsel olması nedeniyle ülkesi Fransa’da yaşadığı zorluklardan bahseden ve kendini sorgulayan Christopher Trutino isimli öğrenci oldu. Trutino’ya cesur olmasını ve eşcinsel olmasının önemli olmadığını anlatan Papa’nın sözleri karşısında gencin büyük mutluluk duyduğu ifade ediliyor. Papa Francesco, daha önce de kişileri ‘cinsel tercihleri sebebiyle yargılayamayacağını’ belirtmişti.

Bir önceki yazımız olan 28 Şubat davası gergin geçti başlıklı makalemizde 28 şubat davası, darbe ve emekli Korgeneral Engin Alan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *