Pamira Bezmen kimdir?

Merhum işadamı Pamir Bezmen’in Amerika’da yaşayan kızı Pamira Bezmen, fotoğrafçılıktaki başarısıyla  son dönemin dikkat çeken isimlerinden oldu

Pamira Bezmen kimdir?

2009 yılında geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden işadamı Pamir Bezmen’in yazar eşi Nermin Bezmen’den olan kızı Pamira Bezmen, fotoğrafçılıktaki başarısıyla adından söz ettiriyor.

Uzun yıllardır yurtdışında yaşayan Pamira Bezmen, master eğitiminin ardından iş hayatına Amerika’da başladı. Çocukluğundan beri, fotoğrafa olan sevgisiyle bilinen Bezmen, bu süreçte ilgisinden hiç kopmadı. Yoğun idarecilik kariyeri sırasında ‘New York International Center Of Photography’de de dersler aldı ve kısa zamanda profesyonel portre çalışmalarına başladı.

Her şey kızıyla değişti

Pamira Bezmen’in, aktör ve modellerle başlayan portre çalışmaları, kızı Shaya Nermin’in dünyaya gelmesiyle bebek ve aile fotoğrafçılığına yönlendi. Kısa sürede Amerika’da önemli bir portre sanatçısı olarak ün kazandı.
Başarısının sırrını; “Devamlı öğrenmek ve kendimi geliştirmek gibi derin bir tutkum var.     Her çektiğim fotoğraf, sanki o kişinin en son fotoğrafıymış gibi saygı duyarak çekiyorum” diye anlatan Bezmen’in     portföyü işadamları, yazarlar, modeller,  belediye başkan-    larıyla dolu.

 

 

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *