Pamir Dikdik kimdir? Pamir’in babası Serdar Dikdik kimdir?

Sarıyer Zekeriyaköy’deki evinden dün sabah saatlerinde çıkan 3.5 yaşındaki Pamir Dikdik’ten haber alınamıyor. Ormanlık alandan, evin bir üst sokağında su kuyusuna kadar her yerde didik didik aranan küçük Pamir’in babası Serdar Didik, “Üzerinde kırmızı bir uyku tulumu vardı. Konuşma bilmiyor ama ismine tepki veriyor. Herkesten yardım bekliyoruz” dedi.

Kapının kilitlerini açmış
Sarıyer Zekeriyaköy Fesleğen Sokak’ta bulunan müstakil evinden anne ve babası uyurken dışarı çıkan 3.5 yaşındaki Pamir Dikdik bulunamıyor. Baba Serdar Dikdik’ten edinilen bilgiye göre dün sabah saat 09.00 sıralarında uyanan aile uyumadan önce kilitledikleri evin giriş kapısını açık buldu. Evin bahçe kapısının ise hâlâ kilitli olmasına rağmen bebekleri Pamir’in evde olmadığını fark eden aile, polise ve jandarma ekiplerine durumu haber verdi.

Bölgeye gelen jandarma ekipleri küçük Pamir’i bulmak için çalışma başlattı. Ekipler önce yakın alanlarda arama yaptı, ardından ormanlık alanda detaylı arama yapıldı. Küçük Pamir’in evinin bulunduğu sokağın bir üst sokağında bulunan su kuyusuna çocuğun düşme ihtimali göz önüne alınarak da itfaiye ekipleri kuyuyu boşaltmaya başladı. Olayı haber alan AKUT ekibi de saat 16.00 sıralarında bölgeye ulaşarak aramalara katıldı. AKUT ekibi sorumlusu Murat Bakan, “8 km’lik alan detaylı tarandı. Bu alanın ötesi çalılık, çocuğun ayakları ise çıplak. Acı eşiği yüksek olduğu için pek ağlamıyor. Bu ayrıntıları dikkate alarak arama yapıyoruz.

İki gün önce de evden kaçmış
Baba Serdar Dikdik, Pamir’in iki gün önce kreşe başladığını belirterek, şunları söyledi: “Yalnızca iki gün gidebildi. Bugün de saat 14.00’de götürecektik nasip olmadı. Pamir iki gün önce evin bahçesinin çitinden atlayarak kaybolmuştu. Hemen fark ettik, motosikletle arayıp buldum. Bu sabah biz uyurken evden çıkmış. Çocuğumun üstünde kırmızı yatay çizgili uyku tulumu var. Pamir konuşmayı bilmiyor ama ismine tepki gösteriyor. Görenler ona ismiyle hitap edince zaten tepki verir. Herkesten yardım bekliyoruz.”

DAMLA YUR

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Ensonhaber'in Hürriyet'e savaş açması başlıklı makalemizde en saçma ensonhaber manşetleri, en son haber ve en sonhaber resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *