Palalı saldırgan hakkında ilginç gerçek

Palalı Saldırgan Türkiye'ye dönmedi

Palalı Saldırgan Türkiye’ye dönmedi

1.5 ay önce Taksim’de gündeme bomba gibi düşen ‘Palalı saldırgan’ artık serbest. Çok sayıda kişinin tepkisini çeken haberin aslı yeni ortaya çıkarken, Palalı saldırgan hakkındaki yakalama kararının 5 Ağustos’ta kaldırıldığı öğrenildi. 

Taksim İstiklal Caddesi’nde elindeki palayla dehşet saçan ve üç kişiyi yaralayan Sabri Çelebi adlı vatandaş, bir anda Türkiye’nin konuştuğu isim haline gelmişti. Elindeki palayla insanlara saldıran ve bir kadına da tekme atan Sabri Çelebi, hakkında tutuklama kararının çıkarılmasından hemen önce  yurt dışına kaçmıştı. Hakkında 9 yıldan 27 yıla kadar hapis cezası istenen Sabri Çelebi hakkında avukatı konuşmuş ve yurt dışına çıkma olayının farklı anlaşıldığını söylemişti. Çelebi’nin Ramazan Bayramı’ndan hemen sonra Türkiye’ye geri döneceğini söyleyen avukat Turan Öner, palalı saldırganın Türkiye’de çok sayıda tehdit aldığını ve bunun için yurt dışına çıktığını söylemişti.

KARISI VE ÇOCUĞU GELDİ, KENDİSİ YOK
Geçtiğimiz Temmuz ayında Talimhane’de elindeki pala ile insanlara saldıran Sabri Çelebi’nin dün akşam saatlerinde Türkiye’ye gelmesi bekleniyordu. Türk Hava Yolları’nın Fas uçağına binmeyen Sabri Çelebi, karısını ve çocuklarını Türkiye’ye gönderdi. Saat 21.15’te Fas’ın Kazablanka kentinden hareket eden uçağın İstanbul’a iniş yaptığı öğrenildi.

YAKALAMA KARARI 5 AĞUSTOS’TA KALDIRILMIŞ
Taksim’de bir otel işletmecisi olan Sabri Çelebi, Gezi Parkı olayları sırasında büyük zarara uğradığını söylemişti. Hakkında yakalama kararı çıkmadan hemen önce Fas’a kaçan Çelebi ikinci kez uçak biletini iptal ettirdi. Çelebi’nin avukatı Ramazan bayramından sonra palalı saldırganın Türkiye’ye döneceğini söyledi fakat bu açıklama da yalan çıktı.

Sabri Çelebi  konusu Türkiye’nin gündemini meşgul ederken, palalı saldırı olayı hakkında ilginç bir gerçek de ortaya çıktı. Sabri Çelebi hakkındaki yakalama kararının 5 Ağustos’ta kaldırıldığı öğrenildi.

Şimdi tüm Türkiye palalı saldırgan Sabri Çelebi’nin Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini merak ediyor.

 

Bir önceki yazımız olan Dershane öğretmenleri ne zaman MEB kadrosuna alınacak? başlıklı makalemizde 2013 dershane öğretmenleri ne zaman kadroya alınacak, bakan ve dershane hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *