Özlem Yıldız röportajda ‘Her Şey Burada’yı anlattı

Tvem’de hafta içi her gün 14.00 – 17.00 saatleri arasında “Her Şey Burada” ile ekrana dönüş yapan Özlem Yıldız’la yeni programını, oğlu Demir’i ve eski eşi Sinan Serter’i konuştuk.

Haftanın beş günü günde üç saat yayın yapmakta zorlanıyor musunuz?
Esra Erol’un programı da uzun ama aldığı reklamın süresi fazla. Dinlenmek için vakti var. Bizde o kadar reklam arası olmadığı için nefes alabilme aralığımız yok. Genel ihtiyaçları gidermekte bile bazen zorlanabiliyoruz. Yayından önceki enerjimle ve sonrasındaki enerjim arasında çok fark oluyor. Yayında kulağımdaki kulaklıktan sesler, bir yandan magazin haberleri, diğer yandan yemek tarifi, bir tarafta seyirciyi… Aynı anda hepsini idare edince akşam eve gittiğimde kulağımda uğultu oluyor. tvem Avrupa’da, evim Anadolu yakasında. O yüzden de çok zorlanıyorum. Ama artık planlı yaşamaya başladım. Yoksa özel hayatımla ilgili hiçbir şeyi yetiştiremez duruma gelmiştim.

Hafta sonunuz nasıl geçiyor?
Dolu dolu geçirmeye çalışıyorum. Uyumak istiyorum, ama uyuyunca da gün bitmiş oluyor. Ya güzellikle ilgili bir şey yapıyorum ya da arkadaşlarım ve ailemle zaman geçiriyorum. Demir hafta sonu babasında olduğu için kendime biraz daha fazla zaman ayırabiliyorum.

Sunuculuğa bir süre ara verdiniz neden?
En son geçen eylül ayında program yapmıştım. Bundan sonra çok büyük bir aksilik olmadığı sürece ara vermek istemiyorum.

 Neden tvem?
Her şeyde bir kısmet var. Daha önce iki farklı kanalla anlaştım. Jenerik çekimi bile yaptık ama Türkmax kanalı yemek kanalı formatına döndü. Daha sonra TRT’yle anlaştık. TRT’de o dönemde görev değişiklikleri olunca proje ertelendi. Tam o anda tvem’den teklif geldi. Bir şeyler yapmak istediğim için gelen teklifi kabul ettim. Yapımcıyla elektriğimiz çok tuttu. Yapımcılar yüzünden çok dilim yandı. Onlarda çok param kaldı. İstediğim gibi bir program olunca anlaştık.

“Her Şey Burada”, “Herşey Dahil”e benzetiliyor, katılıyor musunuz?
Benzer yanlarımız var. Sunan insan farklı olduğu sürece tarzı da farklı oluyor.

Yayında elbise tercihini nasıl yapıyorsunuz?
Kendi kıyafetlerimi giyiyorum. Çünkü kostümlere ayıracak vaktim yok. Kostüm seçmek zamanımı alıyor. Modası geçecek elbiselere para harcamadığım için dolabım yeterli oluyor.

Evliliğe inancım sürüyor

 Oğlunuz Demir’e nasıl zaman ayırıyorsunuz?
İşimi çok seviyorum ama Demir benim için ön planda. İş saatlerini Demir’e göre ayarlamaya çalışıyorum. Hassas bir dönemden geçtik. Ama Demir beklediğimden daha olgun karşıladı. Çok şükür psikolojisinde bir şey olmadı. Ben de bunun için çok fedakârlık yaptım. Demir yaşıtlarına göre duygusal bir çocuk… Mümkün olduğunca onun iyi bir eğitim almasını istiyorum.

Demir boşanmanızı nasıl karşıladı?

En başında bu kararı aldığımızda Demir’den saklamadık. Birçok arkadaşım pedagogla boşanma kararımızı söylememizi tavsiye etti. Demir bazen, “Anne sen benim en yakın arkadaşımsın” der. Birbirimizden hiçbir şey saklamayız. Yetişkin gibi Sinan’la Demir’e her şeyi tek tek anlattık. İlk önce boşanma kararını kabul etti, ama bir araya gelmemiz için çabaladığını fark ettim. Sürekli, “Hadi birbirinizi öpün” diyordu. Ama ciddi davranınca bir daha söylemedi. Hafta sonları Sinan’la bir araya geliyoruz. Demir ikimizi bir arada görüyor. Sinan’la evimiz yakın olduğu için kafasına estiği zaman eve gelip Demir’le zaman geçiriyor. Aramızda hiçbir sıkıntı yok. Sadece Sinan’la aynı evde yaşamıyoruz.

Evli Özlem Yıldız’la bekar Özlem Yıldız arasında ne gibi farklar var?
Evliyken de sorumluluğum vardı, ama bekar olup tanınan biri olmanın zor olduğunu gördüm. 18 yaşında yaşadığım medyatik kimliğime geri döndüm. Her yaptığım şeyin magazinsel olmasına şaşırdım. Bu durumda ailemde tedirgin oldu. Evliyken böyle değildi ama şimdi her şeye çok dikkat ediyorum. Her hafta gazetelerde manşet oluyordum. Evim bile fotoğraflanıp haber oldu. Çok üzülüp ağladım. Ama çalışmaya başlayınca toparladım.

Evlilik defterini kapattınız mı?
Öyle büyük laflar etmem. Kaderimiz neyse onu yaşarız. Evliliğe inancını kaybetmiş bir insan değilim. Her ne kadar biten evlilikler sıkıntı yaratsa da Sinan saygı duyduğum birisi…

Bir önceki yazımız olan Star TV'nin 'Kim O' programını anlattılar başlıklı makalemizde Büşra Pekin, Kim O ve Kim O star tv hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. February 18, 2015

    […]  Özlem Yıldız röportajda ‘Her Şey Burada’yı anlattı […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *