Özgün son albümü Öpücem’i anlattı

Yeni single’ı ‘Öpücem’i çıkaran Özgün, “Slow şarkı dinlemeyi de, yazmayı da çok seviyorum ama ‘slow şarkıların prensi’ diye anılmak istemiyorum. Benim prenslik bir durumum yok” diyor.

Popüler müziğin başarılı isimlerinden Özgün, yeni single’ı ‘Öpücem’i dinleyicilerle buluşturdu. Bu şarkının diğerlerinden farklı olduğunu söyleyen Özgün, yeni şarkısını ve eşi Nida Kaçarar’ı Hafta Sonu dergisine anlattı.

‘Öpücem’ adı gibi dinleyenlere samimi gelecek bir şarkı mı?

Benim adıma çok eğlenceli bir şarkı oldu. Şarkı Onur Koç’a ait. Onur’un bana ilk düşündüğü şarkı bu değildi. Ben dinlediklerimin arasından seçtim.

Albüm sadece dijital platformlarda mı yayınlanacak?

Evet, dijitalde olacak.

ŞARKI BENİ YAKALAMALI

Bir şarkıya karar verirken dikkat ettiğiniz dinamikler neler?

Bir şarkıyı ilk dinlediğimde beni yakalaması gerekiyor. Kendi yazdığım şarkılarda öyle bir sıkıntı yok çünkü şarkı zaten beni anlatıyor. Daha sonra “Acaba insanlar bu şarkıda bana eşlik edebilirler mi?” diye düşünüyorum. Şarkı seçiminde hep dinleyicilerimi konser ortamında hayal edip, onlara uygun şeyler seçmeye çalışıyorum.

Sanat, halk içindir diyorsunuz yani…

Kendimize yaptığımız şeyler hep kalıyor, arşivlik oluyor. Halkın nabzını tutmak lazım. Çünkü insanlar benim hissettiğim şeyleri hissedemeyebiliyor. Klip şarkılarımı, bu yüzden genelde başkasından alıyorum.

Popüler müzikte hak ettiğiniz noktaya ulaştınız mı?

İnsanlar neyi hak ediyorsa onu yaşıyorlar. Müzikal açıdan diyorsanız, gönül ister ki daha iyi yerlerde olayım… Başlardaki hatalarımdan dolayı bu noktadayım ama mutsuz da değilim. Türkiye’de iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar erkek sanatçı var ve onlardan biri olmak mutlu ediyor.

Daha çok hareketli şarkılar yapıyorsunuz. Özel bir sebebi var mı?

Ben slov şarkı dinlemeyi de, yazmayı da çok seviyorum. Şarkıları yaparken asıl amacım, iyi bir sahne performansı repertuvarı oluşturmak oldu. Ben konserlerimde hareketli şarkı çalmayı çok seviyorum. O yüzden çok slov çaldığımda insanları sıkacakmışım gibi geliyor. ‘Slow Şarkıların Prensi’ diye anılmak istemiyorum. O başkalarına çok yakışıyor ama benim prenslik bir durumum yok.

MÜZİK GENLERİMDE VAR

Müzik sanırım çocukluk hayalinizmiş ve aileniz itiraz etmiş. Biraz anlatır mısınız?

Bütün müzikle uğraşan insanlarda bu böyledir. Müzik insanın genlerinde olan bir şey. Doğuyorsunuz ve konuşmaya başlayınca şarkılar söylemeye başlıyorsunuz. Benim şansım Eskişehir’deki çocuk müzik korosuna gitmem. Oradaki öğretmenimin beni keşfetmesi ve benim ailemin bana anlayış göstermesi oldu. Sonra da yavaş yavaş yol aktı, konservatuvara girdim ve bu işi profesyonel olarak yapmaya başladım.

ÖZGÜN: iYi Ki EVLENMiŞiM

Popüler müzik yapanlar genelde hayran kaybetme korkusundan evliliğe sıcak bakmazlar. Siz nasıl karar verdiniz?

Karşınızdakinden eminseniz yapacağınız en iyi şey evlenmek. Çünkü böyle insanlar hayatınıza bir kere çıkar. Eşim Nida da (Kaçarar) onlardan biri. Bizim aile kurmamızın vakti gelmişti. İyi ki de evlenmişim.

Çocuk planlarınız var mı?

Ne zaman olacağını bilmiyorum çünkü şu an sadece düşünme aşamasındayız.

Bir önceki yazımız olan Kaçak Gelinler'den samimi röportaj başlıklı makalemizde Açelya Topaloğlu, Deniz Baysal ve Kaçak Gelinler hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *