Özge Ulusoy’dan Hacı Sabancı ve evlilik açıklaması

Survivor’a katıldıktan sonra tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı Özge Ulusoy, ‘dönüm noktam’ dediği yarışmadan sonra adeta yıldızını parlattı. Yarışma sonrası oyunculuk, tasarımcılık ve aynı zamanda sunuculuk yapmaya başlayan modelle, Yudum’un 10’ncu Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri’nde biraraya geldik. Ferahi Evler Butik Otel’de sorulara yanıt veren Özge Ulusoy, sanılanın aksine çok mütavazı hayat yaşadığını, komşusunun kızından bir farkı olmadığını belirtip “Son dört yıldır gündemdeyim. Hala kendimi ünlü gibi sanmıyorum” diye konuştu. Özge Ulusoy, ikinci kez biraraya geldiği Hacı Sabancı’nın annesi tarafından istenmediği iddialarına ve evlilikle ilgili sorulara ise “Olayın içinde ne olduğunu şahıslar biliyor. Hiç öyle bir şey olmadı ve bu konuyla ilgili yorum da yapmıyorum. Herşey yolunda. Üç dört yıl evlenmeyi düşünmüyorum. Öyle bir niyetim yok” cevabını verdi.

Sizi Ayvalık’a getiren sebep nedir? Niçin buradasınız?
Ayvalık’ta 10’ncu zeytin hasadına geldik. İlk kez geliyorum hasada. Yudum’u hep ayçiçek yağı olarak tanıyorduk ama ben zaten kendi hayatımda zeytinyağıyla beslenmeye dikkat ediyorum. Benim annem de İzmirli ve kendi mutfağımızda da zeytinyağı vardı. Bugün şefimizle ilginç bir yemek denedik 40 derecede 40 dakikada pişen bir somon yaptık. Ayvalık’a ikinci gelişim burası doğa harikası bir yer.

Yemek ve mutfakla mutfakla aranız nasıldır?
Yemek yapan bir insan değilim. Hayatım çok yoğun geçiyor sürekli bir yerdeyim ve seyahat ediyorum. Öyle evde oturup yemek yapmak için vaktim yok yapmayı biliyorum ama ‘En son ne zaman yaptınız?’ deseniz hatırlamam.

Zeytinyağını günlük yaşantınızda da kullanır mısınız?
Zeytinyağını ben saçıma da tırnak diplerime de sürüyorum. Zeytinyağı hep bizde sağlıklı gençlik veren bir yağ olarak kullanıldı. Biz öyle ağır yemekler tüketen aile değildik. O yüzden ben zeytinyağıyla büyüdüm. Yeniden sağlıklı yaşam trendiyle var artık. Antiaging, detokslar falan onlarla beraber zeytinyağı tekrar gündeme geldi. Türkiye ve Ayvalık bölgesi zeytinyağı üretiminde çok gelişmiş. Saçımı besliyor, parlatıyor içine ampüller falan ekleniyor. Bildiğiniz zeytinyağını sürüp, kafanızı bir naylonla paketliyorsunuz iki saat bekletiyorsunuz o da saç diplerine çok fayda veriyor. Tırnak diplerime de sürüyorum elimi yumuşatmak için. Zeytinyağlı vücut kremi çok güzel bir şey vücut ve cilt için çok önemli.

Magazin programına ve sunuculuğa alışabildiniz mi?
Alıştım, artık bizim güzel bir ekibimiz var. ‘Heyecanlı’ ekibinin sunumunu yapıyorum. Magazinin çok içinde olduğum için ilk teklif geldiğinde ‘Ben de magazin haberi niteliği taşıyorum bir de nasıl sunucusu olurum?’ diye düşündüm.

Sizin magazinle aranız nasıldır mesafeli misiniz?
Ben hiçbir zaman magazine karşı durmadım çünkü modellikle başladım bu işe. Modelliğin bir tarafı tanıtım. Biz bir ekibiz. Ben magazinci arkadaşlarımla her zaman kendimi ekip olarak düşündüm. Onlarda işlerini yapıyor ben de işimi yapıyorum. Ben bir tanıtıma gittiğimde beni çekmeseler ben o işi nasıl yapacağım? Bu bir destek meselesi aslında. Tek kızdığım bu kadar yakınız bir şey olduğunda bana sorsalar daha iyi olur. Ben gizleyen, yalan söyleyen ‘yapmadım’ diyip sonra yapan biri değilim.

Hem magazin sunan ham de ünlü biri olarak sizce Türkiye’de ünlü isimlerin hayatı zor mu?
Benim ünlü olmam tüm Türkiye tarafından tanınmam epey bir süre aldı. Mesleğimde şu an 11’nci senem. Son dört senedir bu kadar gündemdeyim. Daha pişerek geldiğimi, ünlülük kısmını ben hala kendimi ünlü gibi saymıyorum. İnsanlar ‘Aaa özge’ diye bağırdığında arkadaşım seslendi dürtüsüyle dönüp bakıyorum. Beni görüp de tanımışlar gibi değil de ben hayatımı ünlü gibi yaşamıyorum.

Hayatta şansa inanır mısınız? Herşey bir tesadüf mü?
Tabii ki şansa inanırım. Çok tesadüf var işin içinde. Bu kader, şans ve Allah’ın çizdiği bir yol. Allah, bizim önümüze seçenekler sunuyor. Siz kendi aklınızı kullanarak onları seçiyorsunuz. Doğru ya da yanlış yapıyorsunuz. Bütün ünlüler bunu söylüyor. Bizim normal insanlardan çokta farklı hayatımız var. Öyle yaşıyormuşuz gibi geliyor. Ben toplu taşımaya da biniyorum. Arabam yok, kullanmayı bilmiyorum. Bir apartman dairesinde oturuyorum. İnsanların sanıyor ki özel uçakla gidiyoruz da bilmem ne… Öyle bir hayatım yok benim. Alışveriş yaparken bile indirimi takip ederim, paramın kıymetini bilirim. Gece hayatı olsun başak bir şey olsun çok sakin yaşarım. Biz alt dairemizdeki komşuyla benim yaşamım arasında çok fark yok.

Son dört yılda ne oldu da sivrildiniz?
Kariyerimde iki dönüm noktası var. Biri 2003’te Miss Turkey seçilmem. İlk çıktığım defile Cengiz Abazoğlu defilesiydi bu mesela bir şans. O hayatımı değiştirdi ama o sırada üniversiteye hazırlanıyordum. Survivor da hayatımda dönüm noktası. Beni modellik camiasında herkes tanıyordu ama Survivor’la işin içinde olmakla tüm Türkiye tanıdı. Bu bir şans ama nasıl kullandığınıza bağlı. Ben doğru kullandığımı düşünüyorum. Hayatımda çok bir şeyleri değiştirmedim. Kendimi bir anda birşey zannetmedim. Sindire sindire yaşamak lazım. Benim mizacım. Ben hiç ‘Özge Ulusoy’um’ demedim. ‘Oldum’ dersen bitiyorsun.

Muhteşem Yüzyıl’da bir bölüm oynadınız nasıl tepkiler aldınız?
Bir bölüm oynadım. Biz geçen yaz bir sinema filmi çektik ‘Kadın İşi’ diye. Daha sonra yapım şirketinden gelen teklifle bir Rus prensesini canlandırdım. Benim için ekstra zorlu bir işti. Çünkü ben tiyatro kökenli bir oyuncu değilim aksan yapmam gerekiyordu. Bir kısmını Rusça, bir kısmını kırık Türkçe konuşmak zorunda kaldım. Rusça kısmı daha iyiydi bence ezber yaptığım için. Keşke hepsini Rusça konuşsaymışım. Kırık Türkçe için eğitim almak gerekiyor.

Oyunculuk eğitimi alıyor musunuz?
Oyunculuk için zaman zaman work shoplar’a katılıyorum. Son bir yıldır güzel tepkiler aldım. Kendi koleksiyonuma ağırlık verdim onun için sıkı bir çalışma içindeyiz. Oyunculukta gelen tekliflere her zaman açığım bu yaz birkaç sinema teklifi geldi. Son yaptığım için çok büyük gişe başarısı yakalamamış olabilir ama kendi sınıfına göre iyi bir işti. Onun bir tık üstüne çıkmak istiyor insan.
Bir dönem ‘Mankenden oyuncu olur mu?’ tabusu vardı. Şimdi bu durum var mı sizce?
Tartışılmıyor çünkü çok başarılı örnekleri var. Doktordan da şarkıcı oluyor çok da başarılı oluyor. Siz kendinizi eğittiniz ve bu yola başkoyduğunuz sürece sorun yok. Şu an dizilerde oyunculuk yapan herkes konservatuarlı değil. Ben konservatuarda baleyi bitirdim. Ama çok başarılı oyucular görüyoruz ki konservatuar mezun değil. O tabu kırıldı gitti.

Kendi adınızla tasarladığınız ürünler var. Nasıl gidiyor tasarımcılık?
Çok iyi gidiyor. İkinci sezonumuzu yaptık. İlk jean pantolondan yola çıkmıştık sonra yaz sezonunda plaj kıyafetleri yaptık. Satışlar çok iyi gidiyor. Ben tasarımcı değilim, başarılı bir tasarım ekibiyle çalışıyorum. Kendi zevkimi beni seven insanlara ulaştırmak için böyle bir işe kalkıştık.

Modacılar, herkesin ‘modacıyım’ diye ortaya atılmasından rahatsız oluyor. Ne diyeceksiniz?
Hiçbiri bana kızmıyor. Hakan Akkaya’dan Cengiz Abazoğlu’na kadar herkes çok destek oldu. Çok kapsamlı olduğu için beğendiler. Kimseden kötü bir eleştiri almadım. Ben tasarımcı değilim ben bir marka işbirliği yapan bir ünlüyüm. Şimdi bir spor kıyafetleri geliyor. Onun için heyecanlıyız. Burcu Esmersoy da spor kıyafetleri koleksiyonu çıkardı. İkimizin de aynı zamana denk geldi. Onun ki de çok güzel. Bizde rekabet olmaz. Ben bir markayla işbirliği yapıyorum. O kendi markasını yarattı. Biz Burcu’yla yakın arkadaşız. Birbirimizi takdir eden ve tebrik eden insanlarız. Herkesin alıcısı ve zevki olduğu için.

Survivor’da önümüzdeki günlerde en iyiler yarışacak. Teklif gelirse katılır mısınız?
Henüz bana öyle bir teklif gelmedi. Acun böyle All Star gibi bir şey yapmayı istediğini anlatıyordu. O zaman da konuştuğumuzda ben artık başka bir yola da girdim. Şu an o kadar yaptığı şey var ki teklif gelirse değerlendireceğim. Acun bana bir şey teklif ettiğinde Acun’la her zaman çalışmak isterim. Gurur duyuyorum onun yaptığı işlerle.

Hacı Sabancı ile aşk hayatınız nasıl gidiyor? Erkek arkadaşınızın annesinin sizi kabul etmediği iddiaları için ne diyeceksiniz?
Şu an herşey güzel. Zaten çok göz önündeyiz bir kısmın benim için özel kalası önemli. Olayın içinde ne olduğunu şahıslar biliyor. Hiç öyle bir şey olmadı ve bu konuyla ilgili yorum da yapmıyorum. Herşey yolunda. Üç dört yıl evlenmeyi düşünmüyorum. Öyle bir niyetim yok.

SEÇKİN ŞENVARDAR- Milliyet

Bir önceki yazımız olan Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat Gece'yi anlattı başlıklı makalemizde Gece, Mert Fırat ve Mert fırat son dizisi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. December 21, 2014

    […]  Özge Ulusoy’dan Hacı Sabancı ve evlilik açıklaması […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *