Oyun bilgisayarı kullananların dikkatine

Boş zamanlarınızı oyun oynayarak geçiren oyun kurtlarının bilmesi gereken programları açıklıyoruz… Oyun oynarken yaşanan sorunları video ve resimli anlatımla forumlara taşımak için ya da oyun içerisindeki başarılarınızı youtube’a atmak için bir takım programlara ihtiyacınız var. Yazının devamını okursanız bu programların hangileri olduğunu öğrenirsiniz 🙂

OYNADIĞINIZ OYNU FRAPS’ ‘LA VİDEOYA KAYDEDİN
Aslında sadece oyun oynarken değil bir problemle karşılaştığınızda da kullanabileceğiniz bir program Fraps. Bilgisayarın ekran görüntüsünü video olarak kaydetmeye yarayan Fraps’la müthiş oyunların kaydını alabileceksiniz. PES oynarken, arkadaşınıza söyleyip de inanmadığı o golü youtube’a yükleyerek milyonlarca kişinin izlemesini bile sağlayabilirsiniz.

FRAPS’ın özelliklerine gelirsek eğer… 120 FPS ekran görüntüsü kaydı alabileceğiniz Fraps , 2560 ‘a 1600 gibi muhteşem çıktı verebiliyor.

Programın deneme sürümünde kısıtlı bir video kaydı alabilirken , directX 9 ya da directX 10 programlarının bilgisayarınızda yüklü olması gerekiyor.

TEAMSPEAK CLIENT İLE ONLINE OYUNLARDA MUHABBETE DALIN!

İnternet üzerinden oyun oynayanların sayısı her geçen gün rekor üstüne rekor kırarken Teamspeak client programını kullananlar online sohbetin keyfini sürüyor. Programla yeni odalar oluşturuabilir ya da hazır odalarda arkadaşlarınızla görüşebilirsiniz. Şifreleme özelliği ile istediğiniz kişilerle görüşme yapabilirsiniz.

POWER ISO ile ISO ve BIN dosyalarınızı açın

İnternetten oyun indirmek Türkiye’de kanunen yasaklanmadı henüz. Torrent sitelerinden veya oyun download sitelerinden indirdiğiniz yüksek boyutlu oyunları açmak için bu programa ihtiyacınız olacak. Sanal sürücü mantığında çalışan POWER ISO sadece oyunlarda değil yüksek boyutlu programları açmanızda da hayat kurtarıcı olacak. Aynı zamanda Power iso ile dosyaların formatlarını değiştirebilirsiniz.

Power iso ‘nun deneme sürümünde 300 megabyta gibi kısıtlı bir dosya açma imkanınız olsa da Power iso ‘nun deneme sürümünü nasıl orijinal power iso’ya çevireceğinizi siz biliyorsunuzdur. Tabi ki programı satın alarak ! 🙂

KASMADAN OYUN OYNAMAK İÇİN GAME BOOSTER kullanın

Yetersiz donanıma sahip olan bilgisayarlar her zaman oyunseverlerin canını sıkmıştır. Çoğu oyunsever ise bilgisayarının donanım özelliklerini ve bilgisayarının arka planında çalışan uygulamaları bilmeden bilgisayarının yetersiz olduğunu söyler. İşte Game Booster programı bu dertli oyunseverlerin yardımına koşuyor.

Game booster programını çalıştırıp oyun oynarken Windows Görev Yöneticisi’nde görünen ve sizin oyun oynamanızı etkileyecek ( ya da sizin oynunuzun kasmasını engelleyecek diyeyim ) programları kapatır. Böylece oyunda kasma, donma, çatlama, patlama olmadan rahat edersiniz.

Program ücretsiz olarak oyunseverlerin hizmetindeyken, Türkçe desteği ile de gönüllerde taht kuruyor.

Bir önceki yazımız olan iPhone (iOS) için tavsiye oyun başlıklı makalemizde csr racing, drag racing ve eylül 2013 tavsiye oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *