Öykü Gürman, gelecek planlarını anlattı!

“Evlerinin Önü Boyalı Direk” şarkısıyla tanıdığımız Öykü Gürman’ın ilk oyunculuk denemesi olan “Urfalıyam Ezelden” ekrana veda etti. Gürman’la oyunculuk macerasına devam edip etmeyeceğini konuştuk.

“Urfalıyım Ezelden” profesyonel anlamda ilk oyunculuk deneyiminiz. Diziyi nasıl kabul ettiniz?
“Ceylan” karakterini çok benimsemiştim. Benim gibi şarkı söylemeyi çok seviyordu. Konservatuar mezunuydu. Derdi, hak ettiği yerde olmaktı. Esprili, sıcak, sevecen ve canayakın biriydi. Derinde bir yerde çok hassas, naif, kırılgan bir tarafı da vardı.

Daha önce dizi teklifleri aldınız mı?
Teklifler aldım ama bir şekilde hiçbiri bazı sebeplerden ötürü olmadı. Albüm hazırlığındaydım, konserlerim çok yoğundu, teklif edilen karakteri sevmedim veya uzun soluklu olmadı görüşmeye gittiğim diziler. İçime sinmiyordu bir türlü. Ama “Ceylan”ı okuduğum anda “O benim” dedim.

Oyunculuk zor mu?
İnsan sevdiği işi yapınca mutlu oluyor, zorlanmıyor. Bulunduğu anın tadını çıkarıyor. Zorlukları da var ama severek yapınca altından kalkabiliyorsunuz. Oyunculuk eşittir beklemek demek, çok özenli ve disiplinli yaşamak gerek set dışındaki hayatı. Çünkü çok kıskanç bir meslek, çok özveri istiyor. Uykusuzluk ve hava daha da soğuyunca üşümek zorluyor. Hiç sevmem soğuğu. Çünkü tam anlamıyla güneşin kızıyım.

Artık size oyuncu-şarkıcı Öykü Gürman mı diyeceğiz?
Pek tabii, çok da memnun olurum… Öncelikle şarkıcıyım ama oyunculukla ilgili gitmek istediğim bir yol olduğu da doğrudur.

Devamı gelecek mi oyunculuğun?
Gelen tekliflere bağlı.

Yeni albüm var mı?
Var; adı “Rüya Bitti”. İçinde kendi şarkılarımın, türkü ve cover’ların olduğu 14 şarkılık bir albüm. Fotoğraf çekimlerimiz tamamlandı. Sıra klibe geldi. Ahmet Telli çok güzel bir yazı yazdı kapağa. Albümle ilgili çok heyecanlıyım.

‘İşini severek yapan etrafına ışık saçar’

Her zaman neşeli ve enerjisi çok yüksek görünüyorsunuz. Nasıl oluyor bu; hayata toz pembe mi bakıyorsunuz?
Eğer biz izin verirsek, hayat bize tüm neşesi, enerjisi ve bereketiyle gelir. İşini severek yapan insanlar etrafa ışık saçar ve çevresindekileri motive eder. Bu kadar her şeyin hızla tüketildiği bir zamanda buna ihtiyacımız var. Uzun gibi görünen ama aslında kısa bir hayat var önümüzde. Bu yüzden insan daima önüne bakmalı. Diğer karmaşalar zaman kaybettirir. Sonuçta bir kere geliyoruz hayata ve istediğimiz gibi yaşayabilmeliyiz. Kendi içimizde o huzura, neşeye sahip olursak olumlu şeyleri çekeriz hayatımıza. Bana bir şey katmayan ve negatif enerji veren insanlardan uzak duruyorum. İşimi en iyi şekilde yapmanın derdindeyim. Müzik beni dinamik tutuyor, iyileştiriyor, şarkı söylemek gibi kıymetli bir yetiye sahibim. Bunun tadını çıkarıyorum.

Öykü Gürman yeni albümü Rüya Bitti’yi anlattı

 Öykü Gürman ‘Urfalıyam Ezelden’i anlattı

 Öykü Gürman Açıkhava konseriyle büyüledi

 

Milliyet TV

Bir önceki yazımız olan Murat Dalkılıç yeni arabası ile büyüledi! başlıklı makalemizde Murat Dalkılıç hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *