Otel tamam sıra oyunculukta

“Yasemin’in Penceresi” programıyla tanınan Yasemin Bozkurt, Alaçatı’da 10 odalı butik otel yaptırdı. Bozkurt, “Bu otel, hayallerimin son durağı gibi duruyor ama gerçekleştirmek istediğim bir hayalim de; oyunculuk” diyor.

Yasemin Alaçatı Butik Otel’in yönetimini, ABD’de eğitim gören oğlu Yiğit Bozkurt üstleniyor. Mutfaktaysa Yasemin Bozkurt var. Uzun yıllar medyada çalışan Bozkurt’la minimalist konseptte hazırladığı otelini ve sıradaki projelerini konuştuk.

Alaçatı’da butik otel açma fikri nasıl gelişti?
4-5 yıldır tatilimi Alaçatı’da geçiriyordum, doğası ve mimarisi beni çok etkiledi. Bir yatırım yapmaya karar verdim. Oğlum Yiğit’in de otelcilik tecrübesi bana cesaret verdi.

Nasıl döşediniz oteli? Nelere özen gösterdiniz?

Oteli, misafirlerin rahat ve huzurlu hissedebileceği bir konseptte hazırladık. Beyaz ve açık mavi; otelimizde hakim olan iki renk. Ayrıca oda dekorunda çok minimalist bir konsept tercih ettik. İnsanları eşyalarla yormayan ama kullanışlı ve geniş hacimli olmasını istedik.

Yönetim oğlunuzda… Eşiniz de destek verdi mi?

Otelin yapımında iş bölümü yaptık. Yapım aşamasıyla eşim Ünsal ilgilendi. Dekor ve mutfak benim alanımdı. Yönetimi de oğluma bıraktık.

Mutfağın hakimi sizsiniz yani… Ne tür yemekler var mönüde?

Otelimiz oda-kahvaltı konseptinde, ancak kahvaltıda verdiğimiz bütün reçel çeşitlerini ben yapıyorum. Akşam yemeği vermiyoruz ama 5 çayındaki kekleri ben yapıyorum. Özellikle de limonlu kekim bu yaza damgasını vurdu.

”Böyle bir otel hayalimdi” diyorsunuz. Sırada ne var o zaman? Hayaller bitmez ne de olsa…

Evet bu otel, hayallerimin son durağı gibi duruyor ama gerçekleştirmek istediğim bir hayalim de; oyunculuk. Bu sene Altın Portakal Film Festivali’nde kısa film dalında yarışacak, “Buluşma” adlı filmde oynadım. Yönetmen Mehmet İnan’la çalışmak çok zevkliydi. Bana yetenekli olduğumu söyleyince havalara uçtum.

“MEDYANIN ZEMiNi MUZ KABUĞUNDAN”

Medya nasıl bir sektör sizce? Medyada kalıcı olmak için ne yapmak gerekiyor?
Medyanın zemini muz kabuğundan. 10-15 yıl önce bilgiye, deneye, geçmişinize bakıyorlardı. Şimdiyse magazinsel boyut ön planda. Kalıcı olmak için başarılı projeler yapmanız gerekmiyor. Ne kadar medyatik olduğunuza bakıyorlar.

Sektörü bıraktınız mı? Yoksa yeni projeleriniz var mı?
Sektörü bırakmam söz konusu olamaz. Konseptini benim başlattığım kadın programlarına, ekranda bazı kişiler devam ediyor. 1 yıl öncesine kadar ekrandaydım ancak bu otel projesi nedeniyle kısacık bir ara verdim. Hâlâ Türkiye’de yapılmamış bir sürü kadın programı konseptine sahibim. Doğru teklifler ve doğru zaman, bu projeleri ekrana çıkaracaktır.

Seyahat etmeyi çok seviyorsunuz diye biliyorum. En çok keyif aldığınız, huzurlu olduğunuz yer neresi?

1999-2000 yılları arasında “Merhaba Dünya” diye bir program hazırlamıştım. Yaklaşık 60 şehir, 15 ülke gezdim. Bir sabah Bali’de gözlerimi açıyordum, 1 hafta sonra Finlandiya’dan Kuzey Kutbu’na gidiyordum. Bu seyahatlerin öğrettiği tek bir şey var bana; biri evim, diğeri de Jamaika’daki Blue Lagoon.

Tarabya’daki yalınız değerli eşyalarla dolu. Alaçatı; şehirden, paradan puldan kaçış yeri diyebilir miyiz bir bakıma?
Alaçatı tam anlamıyla şehirden kaçış yeri, geldiğimden beri şort ve terlikle dolaşıyorum. Alaçatı, stres, trafik ve gürültünün olmadığı sadece rüzgâr sesinin hakim olduğu, doğayla iç içe olan bir tatil beldesi. Ama burada da İstanbul’un ve İzmir’in uzantısı olan yerler var.

Kadınların sorunlarını dinlediniz uzunca süre… Şimdi neler yaparak vakit geçiriyorsunuz?
Uzun süre dinlediğim kadın hikayelerini ve süzdüğüm gerçek olayları kitap haline getiriyorum. Kitabın konusu Türkiye’de hiç el uzatılmamış bir konu; “erkek olan kadınlar”. Gelecek sonbahara hazır olacak. Onun dışında bu yaz otel projesinden dolayı bütün zamanımı Çeşme ve Alaçatı civarında geçireceğim.

Bir önceki yazımız olan 'Sibel Can'ın oğlu gay mi?' başlıklı makalemizde engincan, engincan gay mi ve engincan gey mi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *