Oğlak burcu 2015 yılı burç yorumu

Satürn’ün Yay burcunda ilerleyişi yeni bir dönemi işaret ediyor. Böyle zamanlarda geçmişten kurtulup yeni bir yön belirleme fırsatı bulabilirsiniz.

Burcunuzun yöneticisi Satürn 23 Aralık’ta Yay burcuna ilerleyerek, hayatınız açısından yeni bir döneme girdiğinizi anlatıyor. Son yıllarda gelecek planlarınız ve sorumluluklarınız yönünde oldukça yorucu koşullar altında ilerlediniz. Ancak şimdi her şey bir değişim sürecine doğru ilerlemekte. Bu yeni süreçte özellikle kariyer alanında bir boşluk hissi yaşayabilirsiniz. Önünüzü görmeniz, sağlam basmanız pek kolay olmayabilir. Sanki yönünüzü tam olarak kestiremediğiniz koşullar içerisinde gibisiniz. Böyle zamanlarda geçmişten kurtulmak ve kendinize yeni bir zemin yaratmak için önemli fırsatlar bulabilirsiniz. Bununla birlikte, bir miktar kendi içinize dönmek ve kendinizi dinlemek durumundasınız.

SATÜRN ETKİSİ
2015-2018 yılları arasında içerisinden geçeceğiniz bu süreç özellikle mesleki konular ve hedefleriniz açısından çok parlak olmayabilir. Şimdi Satürn’ün 23 Aralık’ta Yay burcuna ilerlemesi ile birlikte, bu koşullar daha belirgin biçimde gündeme gelmekte. Bu süreçte kariyerinizde biraz geri planda kalmanız, içsel bir hazırlık dönemine girmeniz mümkün. Çok yüksek beklentiler yerine, kendi kendinizi 2018 yılına hazırlamaya bakın. 2018 yılında Satürn burcunuza ilerlediğinde pek çok açıdan net ve daha kararlı bir yön çizmeye başlayacaksınız.
2015 yılının ikinci yarısında ufuklarınızı genişleten fırsatlar ve eğitimler söz konusu olabilir. 11 Ağustos’a kadar olan dönemde, Jüpiter Aslan burcunda ilerlerken, ortaklı konular, yatırımlar, miras ya da maddi durumunuzu etkileyen ve kimi zaman kasabilen bazı gelişmeler var. Finansal koşullarınızı etkileyen bazı anlaşmalar, görüşmeler ve ortaklı koşullar içerisinde olabilirsiniz. 11 Ağustos sonrasında ise keyfiniz yerine gelmeye başlayacak. Bu süreçte Jüpiter’in Başak burcuna ilerlemesi sayesinde gerek iş hayatında gerekse kendinizi geliştirebileceğiniz alanlarda yeni fırsatlar ortaya çıkabilir.
Tüm bu gelişmelerin yanında, 2008’den bu yana burcunuzda ilerleyen Plüton da üzerinizdeki gücünü devam ettiriyor. Plüton’un burcunuzdaki transiti ağır bir değişim, dönüşüm sürecine girmenize neden olmakta. Kendi gücünüzü, kapasitenizi, kişiliğinizi ortaya koyma yönünde derin bir yenilenme ve güç kazanma aşamasındasınız. Ancak bu süreç bazı baskıları ve sizi yoran, hatta kimi zaman tehdit edebilen gelişmeleri de beraberinde getirmiş olabilir. Eğer 2008’den bu yana hayatınızda cereyan eden bu gelişmeleri fark ederseniz, aslında ne kadar yorucu ama bir o kadar da yenileyici koşullar içerisinde hareket ettiğinizi görebilirsiniz.

Ani gelişmeler dönemi
Plüton’un şekillendirici transiti yanında, 2010 yılından bu yana Koç burcunda ilerleyen Uranüs de burcunuzla kare açı oluşturarak sizi uyandırmaya, özgür hareket etmeye ve ani gelişmelere işaret etmekte. Uranüs transitleri yenileyici ama dengesizleştiricidir. Bu süreçte isyan ettiğiniz, baş kaldırdığınız durumlar yaşamış olabilirsiniz. Bu psikolojik durum gerek iş hayatınızda, gerekse erkek figürler, otoriteler ya da babanızla ilgili koşullar üzerinden gerçekleşiyor da olabilir. Her durumda, eğer 3-11 Ocak tarihleri arasında doğmuş bir Oğlak iseniz, 2015 yılında sizi aniden harekete geçiren uyanışlar ve beklenmedik sürprizler içerisinde olabilirsiniz.

Tutulmalar ve siz…
2011’den bu yana Neptün’ün burcunuzla uyumlu açısı pek çok Oğlak’a daha fazla kabullenme, sosyal çalışmalar içerisinde olma ve kendinizi daha yaratıcı bir hayal gücü ile ifade etme olanağı getirmekte. Eğer 28 Aralık-2 Ocak tarihleri arasında doğmuş iseniz, 2015 yılında sizi daha fedakar, idealist ve yaratıcı kılan bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. 20 Mart’taki güneş tutulması sırasında kardeşler, görüşmeler, anlaşmalar ve yakın çevrenizle ilişkiler alanında kabullenme içerisinde olmanızı gerektiren bazı koşullar yaşayabilirsiniz. 13 Eylül’deki Güneş tutulması ise özellikle eğitim alanına, yabancılarla ilişkilere ve kariyer hedeflerinize daha pozitif ve hızlı değişiklikler getirebilir.
4 Nisan’da Terazi burcunda gerçekleşecek Ay tutulması sırasında, mesleki konularda dikkat çekici kararlar gündeme gelebilir. 28 Eylül’deki Ay tutulmasında ise ailevi alanda ve yerleşime ait konularda bazı dengesizlikler söz konusu olabilir.

Merkür gerilemesi neler getirecek?

İletişim ve marifetlerin gezegeni Merkür bu yıl hava elementinde geri hareket edecek. Hava, doğrudan iletişim, ulaşım, görüşmeler ve düşünceler dünyası ile ilgili olduğu için Merkür’ün geri döndüğü dönemlerde iletişimde aksamalar, yavaşlamalar, yanlışlıklar, yeniden düşünülmesi gereken koşullar, anlaşmalarda zorlanmalar, iletişimsizlik, yolculuklarda aksilikler, gecikmeler, teknik aksamalar daha çok yaşanabilir. Tekrarlara hazır olmak gerekir.
Bu yıl Merkür’ün Saka burcunda gerileyeceği 21 Ocak-11 Şubat, İkizler burcunda gerileyeceği 19 Mayıs-12 Haziran ve Terazi burcunda gerileyeceği 17 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında yukarıda sözü edilen konulara daha fazla dikkat edelim. Özellikle, 21 Ocak-11 Şubat döneminde, parasal konular, işe yönelik koşullar, harcamalar, masraflar, 19 Mayıs-12 Haziran döneminde, iş ve çalışma hayatına ait değişiklikler, iş arkadaşları ile ilgili gelişmeler, sağlık konuları, 17 Eylül-9 Ekim döneminde, mesleki gelişmeler, kariyer ve hedeflerinize yönelik değişiklikler daha sık gündeme gelebilir.

İŞ, PARA VE KARİYER

Özellikle yükselen burcu Oğlak olanlar açısından Temmuz ayından bu yana gündeme gelen değişiklikler bir şekilde dengesizleştirici koşullar getiriyor olabilir. Önümüzdeki 2,5 yıllık süre içerisinde kariyer yönünüz hakkında bazı soru işaretleri ve belirsizlikler var. Ancak yine de bu dönemde eskimiş kalıplardan kurtularak önünüze yeni bir yol açmış da olacaksınız. Evet koşullar pek parlak olmayabilir hatta bazı gizli kalan konular, belirsizlikler ve sizi bekletebilecek durumlar içerisinde de olabilirsiniz. Bununla beraber, bu süreçte kendinizle ilgili yeni şeyler de keşfedeceksiniz.
Yılın ikinci yarısında, 11 Ağustos’tan sonra Jüpiter’in olumlu açısı keyfinizi yükseltecek. Bu dönemde kendinizi geliştirme konusunda değişik fırsatlar var. İyimserliğinizde artış yaşarken, medya, akademik konular, yabancılar önünüze daha iyi imkanlar sunabilecek.
Tüm bunların yanında eğer 2-6 Ocak doğumlu bir Oğlak iseniz, bu dönemde Plüton’un getirdiği dönüştürücü etkilerin de kariyeriniz ve ne olmak istediğiniz konusunda önemli arayışlar ve hırslar getirdiğini de söylemeliyiz. 3-11 Ocak doğumlular ise beklenmedik sürprizler ve yenilenmeler içerisinde iş hayatında kendilerine daha bağımsız bir yön seçmek isteyebilirler.
12 Ocak’a kadar olan dönemde harcamalara özen göstermek gerekebilir.
12 Ocak-20 Şubat döneminde yakın çevrede değişiklikler, ziyaretler, görüşmeler ve bir ölçüde fedakarlık etmenizi gerektiren koşullarla karşılaşabilirsiniz.
20 Şubat-31 Mart arasında oldukça hareketli ve sizi yeni kararlar vermeye, başlangıçlar yapmaya iten durumlar var. Ancak bu dönemde bitişler ve başlangıçlar da olabilir.
31 Mart-12 Mayıs arasında enerjinizi, arzularınızı daha yoğun yaşayabilir ve kendinizi ortaya koyma konusunda istekli davranabilirsiniz. Ancak spekülatif koşullara ve fazladan harcamalara dikkat etmelisiniz.
12 Mayıs-24 Haziran arasında iş ortamında hareketlilik çok fazla ve sizi yorucu koşullar da ortaya çıkabilir. İş ve çalışma konularında yoğun bir zihinsellik ve çift durumlar, görüşmeler zamanınızı alacak gibi.
24 Haziran-9 Ağustos arasında yeni koşullar doğmakta ve bu dönemde hızlanmak isteyeceksiniz. Ancak ortaklı konularda ve kimi zaman rekabet ve düşmanlık içerebilecek koşullara özen göstermelisiniz.
9 Ağustos-25 Eylül tarihleri arasında ortağınızın maddi konuları, finansal işler, borçlar gibi konularda daha fazla çaba sarfetmeniz söz konusu olabilir.
25 Eylül-12 Kasım arasında son derece çalışkan ve verimli olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Bu süreci iyi değerlendirmelisiniz. Uzaklarla ilgili işler, akademik uğraşlar söz konusu.
12 Kasım sonrasında ise iş hayatında en hareketli ve hızlı olabileceğiniz fırsatlar var. Bu dönemde rekabet de yüksek olabilir.

Yükselen burcunuza göre

Yükselen KOÇ: Yılın ilk yarısında kendinize güveniniz yüksek seyrediyor ve hayata daha pozitif bakabilirsiniz. Özellikle 20 Şubat  31 Mart döneminde önemli adımlar, başlangıçlar söz konusu. Aşk, zevk veren konular ve çocuklarla ilgili gelişmeler 11 Ağustos’a kadar daha keyifli olabilir. Yılın ikinci yarasında mesleki açıdan daha meşgul ve aktif olabilirsiniz. İş yükünüz artabilir.
Yükselen BOĞA: Ortaklı işler, borç, alacak, miras konuları önemli. Bu yıl finansal konularda daha fazla sorumluluk almaya başlayabilirsiniz. 31 Mart-12 Mayıs arasında pek çok konuda daha girişken olmak durumundasınız. Yılın ikinci yarısında, 11 Ağustos’tan sonra aşkta ve çocuklarla ilgili konularda daha keyifli olabileceksiniz. 12 Kasım sonrasında sağlığınıza özen göstermeniz gerekebilir.
Yükselen İKİZLER: İş hayatında daha aktif olabilirsiniz. Bu yıl kariyer ve sorumluluk alanlarında önemli ilerlemeler ve sizi görünür kılan gelişmeler söz konusu. İlişkilerinizde göstereceğiniz ciddiyet kalıcı sonuçlar verecek. Evlilik ve ortaklıklar alanında da gerçekçi olmak durumundasınız. Yılın ikinci yarısında ev ve ailenize yönelik olumlu gelişmeler beklenebilir.
Yükselen YENGEÇ: Bu yıl kazançlarınızı daha iyi değerlendirmeye bakın. Bu yıl 24 Haziran-9 Ağustos arasında önemli girişimler ve sizi mücadeleci kılan koşullar var. 20 Şubat-31 Mart arasında iş hayatında daha atılgansınız. Yılın ikinci yarısında çevresel değişiklikler, eğitsel uğraşlar açısından güzel fırsatlar var.
Yükselen ASLAN: Yılın ilk yarısında daha neşelisiniz. 20 Şubat-31 Mart tarihleri arasında cesaret göstererek ufuklarınızı geliştirecek yeni fırsatlar elde edebilirsiniz. Yılın ilk yarısında 11 Ağustos’a kadar son derece şanslısınız. Yolculuklar, eğitsel imkanlar, kendinize olan güveniniz gibi iyimser olabileceğiniz koşullara sahipsiniz. Yılın ikinci yarısında aşkta fazla gerçekçi olmaya başlayabilirsiniz.
Yükselen BAŞAK: Hayatınızda yeni bir süreç başlamakta. Yılın ilk yarısında iş hayatında beklemeler ve belirsizlikler olabilir. Bu nedenle daha sabırlı olmanız gerekiyor. 12 Ocak-20 Şubat arasında alacağınız belirli sonuçlar, değerlendirmeler olabilir. Bu dönemde ilişkileriniz yönünde daha mücadelecisiniz. 11 Ağustos sonrasında Jüpiter’in yükselen burcunuza ilerlemesi size daha büyük bir güven ve hareketlilik getirecek. 2015-2018 arasında hayatınızda yeni kapılar açılacak.
Yükselen TERAZİ: Yılın ilk yarısında daha sosyal ve dışa dönüksünüz. 20 Şubat-31 Mart arasında vites yükseltiyorsunuz. Bu yılınızda hedeflerinizi yükseltebilirsiniz. 24 Haziran-9 Ağustos döneminde mesleki alanda ve eve, aileye ait konularda daha önlemci olmanız gerekebilir. 11 Ağustos sonrasında iş hayatında bazı beklemeler, sabırlı olunması gereken koşullar doğabilir.
Yükselen AKREP: Son iki yıldır önemli tecrübeler kazandınız. Satürn yükselen burcunuzdan ayrılırken rahatlıyor, hafifliyorsunuz. 2015-2018 yılları arasında para durumunuzu, kazançlarınızı daha ciddi biçimde ele alabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında grup çalışmaları iş hayatınız açısından geliştirici olabilir.
Yükselen YAY: Sizin için yeni bir süreç başlamakta. Bu yıl Satürn’ün yükselen burcunuza girmesi ile birlikte, daha ciddi, kontrollü ve sorumluluk sahibi olacaksınız. Kariyer açısından da kararlı bir dönem başlamakta. Yılın ikinci yarısını mesleki konularda daha iyi bir pozisyon bulmak için kullanabilirsiniz.
Yükselen OĞLAK: Oğlak burcunun yıllık temalarını yakından takip ediniz. Belirsizlikler var. Geçen temmuz ayından bu yana iş hayatında ve hedeflerinizde bazı karmaşalar, huzursuzluklar gündeme gelmiş olabilir. Kariyer konularında elde olmayan koşullar yüzünden akışta kalmak durumundasınız. Yılın ikinci yarısında akademik alanda, yabancılarla ilgili konularda ve işe ait uğraşlar içerisinde yolculukların önemi artabilir. 12 Kasım sonrasında hedefleriniz yönünde çok daha aktifsiniz.
Yükselen SAKA: Bu yıl kendinizi daha istekli ve dışa dönük bulabilirsiniz. Son iki yıldır kariyer hedefleriniz ve sorumluluklarınız açısından oldukça baskı gördünüz ve yoruldunuz. Şimdi 2015-2018 arasında daha dengeli ve ümitli olabileceğiniz, yapıcı koşullar var. Yılın ikinci yarısında ortaklı durumlar, miras ya da borçlarla ilgili finansal uğraşlarınız olabilir.
Yükselen BALIK: Kariyer alanında ciddi düşünmek gerekecek. Önümüzdeki yıllarda mesleki alanda önemli sorumluluklar ve yükler söz konusu olacaktır. Bu süreçte kariyeriniz yönünde çok daha düşünceli olabilirsiniz. 12 Ocak-20 Şubat arasında önemli girişimler ve başlangıçlar var. Bu süreçte atılgan, girişken olmak durumundasınız. Yılın ikinci yarasında ilişkilerden, evlilik ve ortaklıklardan gelebilecek şanslar artmakta.

OĞLAK BURCU

22 Aralık – 20 Ocak

Yükselen burcunuzun yıllık horoskobunu da okumayı unutmayınız.

EVLİLİK VE İLİŞKİLER

Bu yıl aile hayatınızı ilgilendiren alanlarda çok fazla hareketlilik söz konusu olmamakla birlikte, daha çok sizi bağlayıcı unsurların öne çıktığı görülüyor. Kişiliğinizle ilgili yaşadığınız dönüştürücü koşullar beraberliklerinize de yansıyabilir. 2-6 Ocak doğumlu Oğlak’lar eşleri ile ilgili konularda değiştirici, yenileyici koşullar içerisindeler. Özellikle 3-11 Ocak doğumlu bayanlar eşleri ile ilgili konularda kimi zaman stres ya da anilik içeren durumlar yaşayabilirler. 28 Aralık-2 Ocak doğumlu Oğlak’lar ise aşk hayatında daha yumuşak ve onları kabullenmeye, akışa bırakan tecrübeler içerisinde olabilirler.
11 Ağustos sonrası genel olarak iyimserliğinizi artıyor ve bu koşullar beraberliklerinize de yansıyabilir. Yıl içerisinde belirli dönemlerde aşk hayatında çok daha keyifli olabileceğiniz zamanlar da var. 27 Ocak-20 Şubat, özellikle 17 Mart-11 Nisan, 8 Ekim-8 Kasım, 5-30 Aralık dönemlerinde ilişkilerinizi olumlu yönde geliştirecek koşullar bulabilirsiniz. Bu arada Venüs’ün geri gideceği dönem olan 25 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında aşk, evlilik ya da nişan gibi konular pek beklendiği gibi sonuçlar vermeyebilir. Bu dönemde önemli kararlardan uzak durmak daha yararlı olabilir.

SAĞLIK

Eğer 2-6 Ocak doğumlu iseniz Pluton transiti altında kendinizi aşırı kasma ve bedensel sıkıntılar, zayıflıklar söz konusu olabilir. Bu yıl aynı zamanda huzursuzluklar ve sizi bir ölçüde depresif kılan koşullara dikkat edin. Neyse ki yılın ikinci yarısında sağlık koşulları çok büyük bir problem çıkarmayabilir. 20 Şubat  31 Mart ve özellikle 24 Haziran  9 Ağustos arasında kendinizi aşırı yormaktan uzak durun.

 

 

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *