ODTÜ’de nöbet devam ediyor

ODTÜ ormanından geçirilerek Atatürk Bulvarı ile Konya yolunu birbirine bağlaması planlanan bağlantı yoluna, ağaçların kesilmesine neden olacağı için tepki gösteren eylemciler eylemlerine dün de devam etti.

ODTÜ’lü akademisyen ve öğrencilerin yanı sıra 100. Yıl ve Çiğdem Mahallesi sakinlerinin de destek verdiği eylemciler önceki gün kurdukları çadırları polisin uyarısı üzerine kaldırmış ancak nöbet beklemeyi sürdürmüştü. Mahalle sakinlerinin getirdikleri battaniye ve kilimlerin üzerinde oturan eylemcilere CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da destek verdi. Tanal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yasal izinleri almadan bölgede inşaata başladığını savunarak, “Adeta gizlilik içerisinde bu inşaat yürüyor. Güya bir hukuk devletinde her şeyin şeffaf, açık aleni şekilde olması gerekir diyoruz. Kanunlarda böyle söylüyor ancak burada bir gizlilik yürüyor. Vatandaş çadır kurarken izin isteyen belediye burada devasa bir inşaat yapıyor” dedi.
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ise twitter adresinden, “ODTÜ’de ‘Ağaç için direniş’ çadırı adı altında yine provokasyonlara başlanmış. Aslında amaç ağaç sevgisinden daha ziyade kaos oluşturmak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımızın açıkladığı gibi, Ankaralıya hizmet edecek bir yol için bir ağaç kesilirse yerine en az 10 ağaç daha dikiliyor” diye yazdı.

Bir önceki yazımız olan Hayatı ihbar notuyla değişti başlıklı makalemizde Cahit Sekil, sulh ve ceza mahkemesi ve Trabzon hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *